Stalo tenisininkai varžėsi Mero taurės turnyre (15 nuotraukų)

2016-12-20


       2016 m. gruodžio 18 d. Plungės rajono stalo teniso mėgėjai rinkosi į Technologijų ir verslo mokyklos sporto salę. Čia vyko rajono taurės varžybos. Šis Kalėdinis Plungės stalo teniso klubo „Žemaite“ organizuojamas turnyras – Mero taurė.  

       Dalyviams užsiregistravus, sveikinimo žodį tarė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Palinkėjo sėkmės, pasidžiaugė gausiu stalo teniso mėgėjų būriu, o taip pat įteikė pirmuosius savo įsteigtus apdovanojimus – prizą vyriausiam turnyro dalyviui Petrui Ubartui ir atminimo taurę bei medalį jauniausiam dalyviui Edvinui Puidokui. Nuostabus dalykas tas stalo tenisas: tarp vyriausio ir jauniausio varžybų dalyvių – 60 metų skirtumas. Smagus žaidimas vyresniam  ir jaunesniam, meistrui  ir pradedančiajam.   

       Pagrindiniai trofėjai – dvi taurės – viliojo ne vieną. Kai kas taikėsi tik į prizininkų medalius ar grupių nugalėtojams skirtus prizus. Bet ne taip jau paprasta buvo juos iškovoti. Ir tik nedaugelis prieš prasidedant turnyrui būtų atspėjęs, kas taps jo prizininkais. Nors stalo tenisininkai neblogai žino vienas kito žaidimą, bet staigmenų tikrai buvo.

       Greičiausiai tarpusavyje vietas pasiskirstė merginų / moterų turnyro dalyvės. Šį kartą jų susirinko neįprastai mažai – trys. Tad nė viena dalyvė neliko be apdovanojimų. Pirmą vietą, taurę, aukso medalį, diplomą ir prizą laimėjo Ingrida Juškaitė,  antrą bei trečią vietas bei prizininkų medalius ir diplomus laimėjo Vida Ročiuvienė ir Rasa Gedvilaitė.

       Vaikinų / vyrų grupėje jų susirinko 29. Turnyras vyko pagal dviejų minusų 32 dalyviams sistemą, tad trims dalyviams, kovojantiems dėl patekimo į paguodos turnyrą, padėjo ir burtai. O kovojant dėl prizinių vietų visose grupėse reikėjo ne burtų sėkmės, o sportinės sėkmės ir meistriškumo. Taurės turnyro reglamentas gana griežtas – pralaimėjai kartą, gali iškovoti ne aukštesnę kaip 3-ą vietą. Pralaimėjai du kartus – nepateksi į geriausių 16-tuką. O finale varžėsi tie du, kurie nepralaimėjo nė karto.

       Net ir pralaimėjusiems du kartus turnyras nesibaigė. Buvo galimybė rungtyniauti paguodos turnyre. Jo nugalėtojas taip pat gavo mero prizą bei kartu su kitais prizininkais – specialius medalius ir diplomus. Šį turnyrą laimėjo Adomas Vaitkus, antrą vietą užėmė Rimvydas Meškauskas ir trečią – Petras Ubartas. Vyriausias turnyro dalyvis už nugaros paliko dar 10 varžovų.  

       Džiugu, kad turnyre dalyvauja jauni žaidėjai. Jiems nelengva, kai tenka varžytis su vyresniais ir labiau patyrusiais. Šį kartą aukščiausią vietą tarp gimusių 1999 m. ir vėliau užėmė Vilius Jankauskas (bendroje įskaitoje jis iškovojo 12 vietą). Antras – Tomas Sukauskas (14 vieta bendroje įskaitoje), trečias – Karolis Eirošius (21 vieta bendroje įskaitoje). Gaila, kad jaunuoliams neteko susitikti tarpusavyje, tad galime tik spėlioti, kuo būtų pasibaigusi kova.

       Dar viena grupė – jos išskirtinis bruožas – tai patirtis ir meistriškumas – grupė 55+. Nežiūrint, kad su amžiumi mažėja ir greitis, ir jėgos, betgi visi trys šios grupės prizininkai buvo rimti pretendentai ir į pagrindinę taurę. Nugalėtoju 55+ tapo Algirdas Stancelis (6 vieta bendroje įskaitoje), antrą vietą užėmė Petras Norkus (7 bendroje įskaitoje), trečias – Algimantas Krajinas (9 bendroje įskaitoje).  

       Dėl trečios vietos jėgas bandė vos po vieną pralaimėjimą patyrę Deividas Razgus ir Žydrūnas Jankauskas. Nugalėjo Deividas ir, vos vieną pralaimėjimą ketvirtfinalyje patyręs, užėmė trečią vietą. Pagrindinės turnyro taurės savininkas buvo išaiškintas Stanislovo Ivanausko ir Dainiaus Gotauto dvikovoje. Šį kartą geriau žaidė 2016 metų rajono čempionas Stanislovas Ivanauskas, kuriam pavyko laimėti rezultatu 3:1 ir pakartoti prieš metus pasiektą laimėjimą.

       Turnyras baigėsi, stalo tenisininkų laukia Lietuvos lygų čempionatų kovos, pavasarį vyksiantys rajono čempionatai, o taip pat šeštadieniniai treniruočių turnyrai visiems stalo teniso mėgėjams.  

Merginų-moterų gr.: Vida Ročiuvienė (2v.), Ingrida Juškaitė (1v.), Rasa Gedvilaitė (3v.) Vaikinų-vyrų gr.: Dainius Gotautas (2v.), Stanislovas Ivanauskas (1v.), Deividas Razgus (3v.)
55+ gr.: Algirdas Stancelis (1v.), Petras Norkus (2v.), Algimantas Krajinas (3v.) Jaunimo gr.: Karolis Eirošius (3v.), Tomas Sukauskas (2v.), Vilius Jankauskas (1v.)
Vyriausias dalyvis Petras ir meras Jauniausias dalyvis Edvinas ir meras
Paguodos turnyras: Rimvydas Meškauskas (2v.), Adomas Vaitkus (1v.), Petras Ubartas (3v.) Deividui – 30
Plungės stalo teniso klubo „Žemaite“ inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.