Savanorystė Savivaldybėje – įdomi ir naudinga

2024-01-29

Emilė Kėsaitė, Auksė Serapinaitė ir Evita Jonuševičiūtė – trys „Saulės“ gimnazijos moksleivės, kurias sieja ne tik draugystė, bet ir savanorystė Plungės rajono savivaldybės administracijoje. Emilė pusmetį trukusią savanorystę pas mus jau baigė, o Auksė ir Evita ją tik pradeda. Tiesa, abi jos savanoriauti į Savivaldybę atėjo paragintos Emilės.

Su savanorystę baigiančia Emile ir ją pradedančiomis Aukse ir Evita susitiko Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis ir jo pavaduotoja Jovita Šumskienė. Merginas pas vadovus atlydėjo jų kuratoriai – Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Venckuvienė ir Kultūros, turizmo ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistas (paveldosaugininkas) Gintaras Ramonas.

„Džiugu, kad tai, kas pradėta, turi tęstinumą – Emilė išeina, bet turim dvi naujas savanores, kurios Savivaldybės administracijoje darbuosis pagal Jaunimo savanoriškos tarnybos modelį. Savanorystė – ilgalaikė, truksianti 6 mėnesius. Merginos kasdien dirbs po dvi valandas, iš viso – 240 val. Jų veikla kas mėnesį fiksuojama, nurodant ne tik dirbtą laiką, bet ir nuveiktus darbus, įgytas kompetencijas“, – pasakojo Jurga Venckuvienė.

Emilė: „Esu „Saulės“ gimnazijos dvyliktokė, baigiau savanoriauti ir džiaugiuosi, kad stojant ši veikla man pridės 0,25 papildomo balo. Tiesa, būtent dėl jo ir ėjau savanoriauti, bet dabar galiu pasakyti, kad balas – ne pats svarbiausias. Kur kas svarbiau – įgyta patirtis, pažintys su naujais žmonėmis, prasmingai praleistas laikas. Patiko tai, kad veiklos – nemonotoniškos, kasdien – skirtingi darbai. Įsimintiniausios tos dienos, kai vyko kažkokia praktinė veikla – kai su paveldosaugininku Gintaru vykome į vieną iš bažnyčių, kai kartu su Žemės ūkio skyriaus specialistais važiavome į laukus. Laikas prabėgo labai greitai.“

„Su Emile praleidome daug laiko. Kartu organizavome renginius ir juose dalyvavome, stebėjome, kaip vysta Savivaldybės tarybos posėdžiai, pildėme paraiškas viešiesiems pirkimams ir t. t. Stengėmės, kad veiklų būtų kuo daugiau ir kad jos būtų kuo įvairesnės. Džiugu, kad ir dabar, artėjant renginiui „Jaunimo naktis Savivaldybėje“, Emilė dar žada mums pagelbėti“, – pasakojo jaunimo reikalų koordinatorė.

Naujosios savanorės – „Saulės“ gimnazijos devintokė Auksė Serapinaitė ir dešimtokė Evita Jonuševičiūtė. „Savanoriausiu Savivaldybėje, tikėdamasi, kad ir praktikos įgysiu ir daug apie skirtingas profesijas sužinosiu. O tos žinios man pravers dėliojantis ateities planus, nes dar nežinau, ką rinksiuosi studijuoti. Didžioji motyvacija – balas ir tai, kad savanorystės laikas užskaitomas kaip socialinės valandos“, – kalbėjo Auksė. Jai antrino ir Evita: „Savivaldybėje – daug įvairių sričių, dirba daug skirtingų profesijų žmonių. Manau, kad mažai apie tai žinau, tad noriu sužinoti ir, tikiuosi, kad, išbandžiusi vieną ar kitą profesiją, lengviau apsispręsiu dėl studijų.“

Pirmas merginų, savanoriausiančių iki liepos mėnesio, darbas – susipažinti su Savivaldybės administracijos skyriais ir padaryti apie juos skaidres. „Paskui jau dėliosimės veiklos planą ir kryptingai visą pusmetį dirbsime, kiekvieną savaitę – vis kitame skyriuje“, – sakė Jurga Venckuvienė.

Šiuo metu Plungės rajono savivaldybėje yra 9 įstaigos, galinčios priimti savanorius. Dar dvi įstaigos – Visuomenės sveikatos biuras ir VšĮ „Plungės priglaustukai“ – yra pateikusios prašymus leisti tapti savanorius priimančiomis organizacijomis. Šį pusmetį savanorystei užsiregistravo 13 jaunuolių.

Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis ir pavaduotoja Jovita Šumskienė padėkojo Emilei ir pasveikino darbą pradedančias Auksę ir Evitą. Palinkėjimas – kad laikas Savivaldybėje būtų kuo įdomesnis, smagesnis ir naudingesnis.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.