Sausio 13-ajai –  žvakutės, laužai, dainos, bėgimas

2024-01-15

Laisvės gynėjų dienai skirti renginiai šiemet prasidėjo sausio 12-ąją pilietine akcija „Pergalės šviesa“, į kurią įsiliejo ir Plungės rajono savivaldybė – penktadienio rytą, 8 valandą, administracijos, Plungės miesto seniūnijos, kaimo seniūnijų pastatų languose degė žvakutės, atlapuose švietė trispalvės ar neužmirštuolės, o širdyse degė pagarba ir padėka tiems, kurių dėka mes šiandien turime laisvę.

Tos pačios dienos vakarą Plungės kultūros centras plungiškius kvietė į sambūrį „Laisvė šildo“ – prie Laisvės paminklo susirinkę žmonės prisiminė laisvės gynėjus, dalijosi mintimis apie 1991‐ųjų sausį, leido vakarą bendrystėje, šildydamiesi prie ugnies ir arbata.

Į Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginius tradiciškai įsitraukė ir Plungės sporto ir rekreacijos centras. Nepaisant šaltuko, plungiškiai buvo kviečiami dalyvauti Sausio 13‐ajai skirtame bėgime/ėjime.

Sausio 12-ąją po Plungės parką bėgiojo ir vaikščiojo darželinukai. Sausio 13-ąją – moksleiviai ir suaugusieji. Prie Laisvės paminklo gausiai susirinkusius Plungės SRC sukviestus plungiškius pasveikino Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis ir įstaigos vadovas Alvydas Viršilas. Bėgimo startas – Laisvės paminklas, toliau – Plungės parkas. Trasoje plazdėjo trispalvės, dalyviai – ir vaikai, ir suaugusieji – nestokojo energijos ir geros nuotaikos.

Sausio 13-osios vakarą už Lietuvos laisvės gynėjus melstasi Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, po pamaldų žmonės rinkosi į Plungės kultūros centrą, kur surengtas jautrus muzikos ir liudijimų vakaras „Laisvės gynėjų drąsa“.

Pirmiausiai į susirinkusiuosius kreipėsi Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis, paraginęs dažnai stebimą visuomenės susipriešinimą paversti bendryste ir visa širdimi branginti tai, ką 1991‐aisiais apgynė drąsiausi mūsų tautiečiai, – laisvę.

Renginyje skambėjo dainos, kurias atliko Alfonso Vildžiūno vadovaujamas Plungės kultūros centro kamerinis choras, bei liudijimai – buvo skaitomi 1991‐ųjų sausio įvykiuose dalyvavusių tautiečių pasakojimai apie rusų armijos tankus ir jų traiškytus žmones, apie desantininkus ir automatus, apie šūvius ir dūžtančius langus, apie Parlamento ir televizijos bokšto gynėjų drąsą, ryžtą, jų dainas, giesmes, o vėliau – klyksmus…

Visi žinome, kokia mūsų laisvės kaina – keturiolika žuvusiųjų, šimtai sužeistų, tūkstančiai prieš tankus ėjusių su… dainomis. Branginkime ir saugokime tai, kas taip sunkiai iškovota!

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.