Rugpjūtį Plungės padangėje – karšto oro balionai!

2017-04-24

Balandžio 21 dieną į Plungės rajono savivaldybę atvykę Telšių oreivių klubo nariai Ingrida Kažukalovienė, Alfredas Vauras ir Mantas Karečka su meru Audriumi Klišoniu ir jo sukviesta komanda aptarė organizacinius dalykus, susijusius su Plungėje rugpjūčio 2-6 dienomis įvyksiančiu Lietuvos Respublikos XXV karšto oro balionų čempionatu. Ši išskirtinė šventė Plungėje tikrai įvyks ir, kaip pažymėjo meras A. Klišonis, turi palikti pačius geriausius įspūdžius tiek karšto oro balionų čempionato dalyviams, tiek ir žiūrovams. Susitikimo metu  čempionato organizatoriai pasidalijo darbais, kad šventė praeitų turiningai, sklandžiai ir keltų vien malonius prisiminimus. 

Lietuvos Respublikos XXV karšto oro balionų čempionato direktorius A. Vauras informavo, kad pilotų registracija jau paskelbta ir vyks iki liepos 1 dienos. Oreivių iš užsienio šalių paraiškų laukiama iki birželio 1 dienos. Pagal pirmąsias užklausas galima numanyti, kad šventėje Plungėje jau ruošiasi dalyvauti pilotų komandos iš Latvijos, Ukrainos, Čekijos, Vokietijos, Norvegijos, kitų šalių. Planuojama, kad karšto oro balionų čempionate dalyvaus per 30 mūsų šalies ir svečių iš užsienio komandų! Šis įspūdingas renginys skirtas paminėti Plungės jubiliejiniams metams – prieš 450 metų Plungės vardas pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose, o prieš 225 metus Plungei suteiktos Magdeburgo teisės.   

Balandžio 21 dieną Savivaldybėje vykusio pasitarimo dėl čempionato organizavimo metu išryškėjo būsimo oreivių čempionato Plungėje detalės. A. Vauras pasidžiaugė, kad čempionato organizavimo pradžia nuteikia optimistiškai, mat, iš Mokesčių inspekcijos jau gautas patvirtinimas, kad šiam renginiui skirtas dujas (10 tonų) bus galima įsigyti be akcizo.

Apie 200 čempionato dalyvių bus apgyvendinti Plungės technologijų ir verslo mokyklos bendrabučiuose. Mokyklos bazės vaizdo kameromis stebimoje aikštelėje jie laikys ir savo skraidymo įrangą. Čia pat, vienoje iš grįstų mokyklos aikštelių, po kiekvieno skrydžio specialūs balionai bus užpildomi dujomis.

A. Vauras pažymėjo, kad jau apžiūrėjo mokyklos bazę, todėl yra įsitikinęs, kad gyvenimo sąlygos tenkins visus čempionato dalyvius, tačiau reikia pagalvoti, kaip vienu metu pamaitinti apie 200 žmonių. Kadangi mokyklos valgykloje tiek netelpa, planuojama kieme statyti didelę palapinę su stalais ir suolais.  

Meras A. Klišonis pageidavo iš anksto žinoti, kokios užsienio šalys atvyks į karšto oro balionų čempionatą, kad galėtų pasirūpinti svečių šalių vėliavomis. Šventė, savaime suprantama, bus pradėta vėliavos pakėlimu, valstybės himnu ir čempionato svečių sveikinimo kalbomis. Jei atsitiktų taip, kad čempionatą laimėtų užsienio šalies komanda, reikės ją pagerbti tos šalies himnu, kurio įrašu taip pat būtina iš anksto pasirūpinti.

Oreiviai Plungėje praleis penkias rugpjūčio dienas. Čempionato programa sudaryta taip, kad kiekvieną dieną nuo 6.30 valandos prasidės rytinis skrydis, nuo 17.30 valandos – vakarinis skrydis, kai čempionato dalyviai turės varžytis tarpusavyje ir Plungės padangėje atlikti varžybų organizatorių pateiktas užduotis.

Kalbėta, kad nuo 13 iki 17 valandos pilotai su komandos kolegomis turės laisvo laiko, kurį čempionato organizatoriai prašė plungiškių užpildyti pažintine-menine-kultūrine programa. Tikėtina, kad tas, kas dar nematęs, norėtų apsilankyti Oginskio dvaro sodyboje, Šaltojo karo muziejuje ar kitose lankytinose Plungės rajono vietose. A. Vauras taip pat pageidavo, kad Plungės rajono savivaldybės specialistai čempionato dalyviams parengtų miesto žemėlapių su pažymėtomis parduotuvėmis, vaistinėmis, sveikatos priežiūros įstaigomis.

Plungiškiai įsipareigojo kiekvieną vakarą, po vakarienės, oreiviams surengti meninę programėlę, o čempionato organizatoriai už tai pažadėjo paskraidinti  pačius drąsiausius atlikėjus, taip pat – šiemet gražiausiai savo sodybas besitvarkančius šeimininkus, renginio organizatoriams talkinsiančius savanorius.  

Kalbėta, kad oreivių bazėje Plungėje taip pat veiks informacijos sklaidos centras. Pasitarimo metu sutarta informaciją apie Plungėje vyksiantį XXV Lietuvos Respublikos karšto oro balionų čempionatą – pilotus, jų pasiekimus – viešinti ne tik per žiniasklaidos priemones, bet ir specialiai tam sukurtame Facebook‘o profilyje.   

Kitas čempionato organizavimo darbo grupės pasitarimas numatytas gegužės mėnesį. Jame bus detaliau kalbama apie čempionato organizatorių ir jo dalyvių dovaną Plungei – vadinamąjį „ugnies paradą“ miesto gatvėmis. Vakarėjant, temstant, per miestą  garbės ratą gatvėmis apsuktų visos čempionato komandos su veikiančiais degikliais automobilių priekabose! Tas vaizdas, pasak A. Vauro, įspūdingas, nes ugnies liežuviai siekia 4 metrų aukštį.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.