Rugpjūtį Plungėje – Lietuvos oro balionų XXV čempionatas!

2017-03-06

 

       Pernai vasarą daug ką nustebinęs septynių oro balionų skrydis virš Plungės miesto buvo tarsi pirmasis oreivių siųstas bučkis mūsų gimtajam miestui, mat būtent Plungėje šiemet planuojama organizuoti daug įspūdingesnį net kelias dienas truksiantį renginį – Lietuvos Respublikos 25-ąjį karšto oro balionų čempionatą, kuriame žada dalyvauti per 30 mūsų šalies ir svečių iš užsienio komandų! Šis įspūdingas renginys skirtas paminėti Plungės jubiliejinius metus – prieš 450 metų Plungės vardas pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose ir prieš 225 metus Plungei suteiktos Magdeburgo teisės. Pirmą rugpjūčio savaitę, 2-6 dienomis, plungiškių laukia daug dar nematytų reginių.  

       Š. m. kovo 1 dieną Savivaldybės meras Audrius Klišonis ir jo patarėjas Gintautas Vaitkevičius priėmė vieną iš Lietuvos Respublikos 25-ojo karšto oro balionų čempionato organizatorių – Alfredą Vaurą iš Telšių oreivių klubo bei šio klubo narę Ingridą Kažukalovienę.  Interesas susitikti buvo abipusis, pokalbio metu išryškėjo būsimo oreivių čempionato Plungėje detalės.

       A. Vauras informavo, kad Lietuvoje yra daug stiprių oro balionų pilotų, šalyje skraido jau per šimtą balionų, penkiolika komandų yra tikri šio sporto fanatikai, kurie nori ne tik dalyvauti Lietuvos ar Europos, pasaulio oro balionų čempionatuose, bet ir laimėti.

       Štai todėl į Plungėje šiemet numatytą surengti Lietuvos Respublikos 25-ąjį karšto oro balionų čempionatą prisieis vykdyti atranką, nes norinčiųjų dalyvauti yra daugiau, nei organizatoriai gali priimti. A. Vauras minėjo, kad čempionate laukiama 35 komandų, penketas jų būtų komandos iš užsienio šalių.

       Daugiau detalių paaiškės po kovo 10 dieną Birštone numatyto Lietuvos oreivių ataskaitinio susirinkimo, kuriame bus pateikta 2016 metų veiklos ataskaita, aptarta būsimo Lietuvos oro balionų čempionato organizavimo tvarka bei kiti kalendoriniai oreivių renginiai.  

       A. Vauras pasidžiaugė, kad čempionato organizavimo pradžia nuteikia optimistiškai, mat iš Mokesčių inspekcijos jau gautas patvirtinimas, kad šiam renginiui skirtas dujas (10 tonų) bus galima įsigyti be akcizo.

       Oreiviai teiravosi, ar Plungė pasiruošusi juos priimti. Jei čempionate dalyvautų per 30 komandų, kiekvienoje – po keturis asmenis, teisėjautų per 20 arbitrų, ar plungiškiai sudarytų jiems tinkamas sąlygas apsigyventi, pavalgyti ir šį bei tą laisvalaikiu Plungės krašte pamatyti?

       Taip pat reikia ir erdvios salės su geru interneto ryšiu – čia vyktų kiekvienos čempionato dienos užduočių pristatymas, dirbtų meteorologai, skrydžių vadovai, skrydžių saugos specialistai ir dalis teisėjų, veiktų spaudos štabas.

       Paprastai prieš kiekvieną Lietuvos oro balionų čempionatą renginio vėliavą pakelia praėjusio čempionato nugalėtojas, o vėliavą nuleidžia tų metų čempionato laimėtojas, taigi dalyvių rikiuotei reikėtų ir erdvios lauko aikštelės su stiebais čempionato ir šalių-dalyvių vėliavoms pakelti.

       Meras A. Klišonis patikino, kad Plungė pasiruošusi oreivius  priimti. Kadangi Lietuvos oro balionų čempionatas numatytas vasarą, renginio dalyviams buvo pasiūlyta susisiekti su Plungės technologijų ir verslo mokykla, kuri svečiams gali pasiūlyti savo infrastruktūrą:  didelį svečių būrį apgyvendinti bendrabučiuose, esant poreikiui – pamaitinti mokyklos valgykloje. Čia taip pat yra ir šventės dalyvių rikiuotei tinkantis dirbtinės dangos stadionas, o oreivių technikai laikyti – vaizdo kameromis stebimas dengtas sandėlis.  

       A. Klišonis pažymėjo, jog plungiškiai labai džiaugiasi svečiais, todėl oreiviams mielai organizuos ir meninę-pažintinę programą.

       Oreiviai savo ruožtu merui už šiltą priėmimą pažadėjo Plungei padovanoti išskirtinį reginį – ugnies paradą pagrindinėmis miesto gatvėmis. Vakarėjant, temstant, per miestą važiuotų visos čempionato komandos su veikiančiais degikliais automobilių priekabose!

       „Patys pamatysite, koks gražus yra naktinis oro balionų švytėjimas!“ – neslėpė susižavėjimo savo pomėgiu ir pats čempionato organizatorius A. Vauras.

       Iš esmės beliko tik nuspręsti, kokiais maršrutais rugpjūtį oro balionai skraidys, mat, norint sėkmingai įveikti teisėjų dalyviams skirtas užduotis, reikia išvengti kontaktų su aukštais Plungės kaminais ar pastatų žaibosaugiais.

       Plungėje vyksiantis Lietuvos Respublikos 25-asis karšto oro balionų čempionatas oreiviams bus puiki galimybė išbandyti Lietuvos rinktinės jėgas prieš rugpjūčio viduryje prasidedantį Europos karšto oro balionų čempionatą Austrijoje.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.