Rengia Kulių gimnazijos kapitalinio remonto projektą

2016-01-21        Skelbtą konkursą laimėję šilutiškiai iš UAB „Nemuno deltos projektai“  Plungės  rajono savivaldybėje sausio 14 dieną pristatė pirmuosius Kulių gimnazijos kapitalinio remonto sprendinius.

      Bendrovės „Nemuno deltos projektai“ vadovė architektė Alma Čepienė pirmiausiai įspėjo, jog aptiko daug Kulių gimnazijos užimamo sklypo neatitikimų norminiams dokumentams.

      Planuojant gimnazijos sklypo teritoriją, pasiūlyta atsisakyti vieno iš įvažiavimo keliukų į gimnazijos teritoriją. Vietoje to bus galima suprojektuoti net 22 vietų (buvo 9 vietų) aikštelę darbuotojų ar svečių automobiliams. Siūloma performuoti ir pėsčiųjų takus, pritaikant juos neįgaliųjų poreikiams ir atsisakant stačių laiptų. Vaikų žaidimų aikštelė liks senojoje vietoje. Gimnazijos teritoriją siūloma aptverti, išskyrus paradinę gimnazijos pusę. Kaimynas, su savo tvora „įsibrovęs“ į Kulių gimnazijos teritoriją, turės su laikinais statiniais atsitraukti. Nors Kulių gimnazija gausiai apželdinta, 30-čiai medžių siūloma atlikti dendrologinį vertinimą. Dalį medžių, ypač tuos, kurie išaugo nuo pastato arčiau nei už 5 metrų, siūloma pašalinti.

      Projektuotojams pasiūlius ir Kulių gimnazijos atstovams sutikus, bus nugriauti du menkaverčiai mokyklos teritorijoje esantys statiniai – 12 ir 19 kv. metrų sandėliukai prie upelio šlaito. Ūkiniam inventoriui laikyti numatytos rūsio po gimnazijos valgykla patalpos (118 kv. m.).

      Kalbant apie inžinerinius tinklus, pastebėta, kad gimnazijos vandentiekis ir kanalizacija bus prijungta prie Kulių miestelio tinklų. Bus atnaujinta ir elektros instaliacijos sistema. Projektuotojai pasiūlė kiek trumpinti per gimnazijos teritoriją einančią šilumos trasą.

      Akcentuota, jog Kulių gimnazijos pastatai ir po kapitalinio remonto savo paskirties nekeis – čia, kaip ir anksčiau, bus mokomi ir ugdomi vaikai. Gimnazijos administracijai projektuotojai pateikė naują, kiek optimalesnį, gimnazijos vidaus patalpų išdėstymo planą. Su siūlomu vidaus patalpų planu Kulių gimnazijos direktorius Leonas Pečkauskas sutiko, tik vieno paprašė, kad durys iš direktorius kabineto būtų veriamos į vidaus pusę.

      Kulių gimnazijos pastatai skirti ne tik mokiniams, bet ir ikimokyklinių, priešmokyklinių grupių vaikams, darželinukams ir muzikos mokyklos auklėtiniams. Kulių gimnazijoje taip pat veiks 25 vietų mokinių bendrabutis, kuriame suprojektuoti dviviečiai kambariai, dušinės ir virtuvėlė bei poilsio vieta, skirta bendrauti.

      Projekto vadovė A. Čepienė pastebėjo, kad Kulių mokykla atskirais korpusais buvo statoma nuo 1957 iki 1987 metų. Pasiryžus kapitaliniam objekto remontui, būtina sukurti vientisą pastato išorės stilių. „Norime jums pasiūlyti teisingą, taupų, bet kokybišką variantą, todėl siūlome išorės sienas tinkuoti, nes, šiltinant plokštėmis, darbų kaina gali išaugti net tris kartus“, – pastebėjo A. Čepienė. Tačiau Plungės rajono savivaldybės atstovai suabejojo tinko ilgaamžiškumu ir paprašė projektuotojų pateikti  skaičiavimus, kokį gimnazijos išorės plotą reikia apšiltinti, kad būtų galima apsispręsti dėl  galimų investicijų į kapitalinį pastato remontą.  

      Savivaldybės architekto Tomo Jocio vertinimu, reikėtų rinktis kitas, nei projektuotojai pasiūlė, Kulių gimnazijos pastato spalvas. „Mano akimis, gimnazija su jūsų pasiūlytomis spalvomis ir jų pamarginimu būtų labiau panaši į vaikų darželį, nei į solidžią įstaigą. Jūs pasiūlėte naudoti keturias spalvas ir visas – ryškias!“ – pastebėjo T. Jocys.

      Kulių gimnazijos pastato kapitalinio remonto projektas dar bus derinamas, kai „Nemuno deltos projektų“ specialistai pateiks preliminarius skaičiavimus dėl Kulių gimnazijos lauko sienų apšiltinimo.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.