Regioninė politika: užtikrinti galimybes tolygiai regiono plėtrai, o ne pinigų dalijimuisi

2017-01-30       Iki vasario 1 dienos savivaldybės turi pateikti siūlymus Vidaus reikalų ministerijai, kokiomis priemonėmis papildyti 17-osios Lietuvos Vyriausybės priemonių planą, kurias būtina įgyvendinti siekiant efektyvios regionų plėtros.

       Vidaus reikalų ministerija siūlo tokias esmines pertvarkos kryptis: viešųjų investicijų, skirtų regionų plėtrai, planavimo sistemos tobulinimas bei dalijimosi ekonomikos principų diegimas; regionų valdymo tobulinimas, įgyvendinant atvirumo ir partnerystės principus; savivaldos galių didinimas, gerinant finansines paskatas ir užtikrinant skaidrumą; didesnis piliečių įtraukimas, sprendžiant vietos savivaldos klausimus.

       Siūloma stiprinti regionus ir jų plėtros planus rengti atsižvelgiant į regionų specifiškumą, siekti jų išskirtinumo. Planuojama peržiūrėti Valstybės investicijų programos finansavimo skyrimo principus ir savivaldai skirtas lėšas planuoti regionų planavimo būdu, taip pat peržiūrėti Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo skyrimo principus ir šias lėšas taip pat skirti regionų planavimo būdu.

       Siūloma stiprinti Regiono plėtros tarybos funkcijas, suteikiant jai daugiau galių priimant strateginius sprendimus ir perduodant atsakomybę už didesnės apimties finansinių išteklių investavimo planavimą.

       Taip pat siūloma didinti Regiono plėtros tarybos narių skaičių, įtraukiantį į jos veiklą ne vien tik politikus, bet ir verslo asocijuotų struktūrų, švietimo įstaigų, Vidaus reikalų ministerijos deleguotus atstovus.

       Siekiama, kad kiekvienas Lietuvos regionas veiktų kaip vientisa sistema, kad jos savivaldybės tarpusavyje efektyviai bendradarbiautų, o ne konkuruotų.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.