Premjeras A. Butkevičius: parama regionams skaičiuojama milijardais

2015-11-16

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį dalyvavo Žemaičių Kalvarijos kultūros centre surengtoje konferencijoje „Lietuvos regioninė politika. Verslo ir viešųjų interesų derinimas: galimybės ir problemos“.

Prieš pradėdamas kalbėti apie regionų politiką, premjeras paminėjo keletą labai svarbių dalykų, nuo kurių priklauso, kaip valstybė galės į gyvendinti savo į sipareigojimus, tarp kurių – ir regionuose vykdomi projektai. Tai – sėkmingai vykdomas biudžetas, „šešėlio“ tirpimas , premjero į vardytas kaip stiprios ekonomikos ženklas, ir rekordinės užsienio kapitalo investicijos.

 Kalbėdamas apie paramą regionams, Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad ji skaičiuojama milijardais: „Bendrai sudėjus visas regionams prieinamas Europos Sąjungos programas – Kaimo plėtros, Gyvulininkystės skatinimo, Užimtumo, daugiašalę Bendradarbiavimo per sieną, Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo, Renovacijos, Energijos efektyvumo bei kitas programas, susidarys keli milijardai eurų investicijų. Dar niekada mūsų regionai neturėjo galimybės disponuoti tokio dydžio parama. Turime istorinę galimybę pasiekti ekonominį lūžį , kad sumažintume ekonominę ir socialinę atskirtį , kuri ypač išaugo krizės metais“.

Todėl, pasak Ministro Pirmininko, regionų verslas turi maksimaliai išnaudoti jam suteiktas galimybes plėstis, atsinaujinti, modernizuotis, nes vargu ar ateityje dar turėsime tokių papildomų finansinių išteklių. Pradedame į gyvendinti naują ES paramos regionams kompleksinio finansavimo programą, pagal kurią stengiamasi pasinaudoti konkrečių vietovių potencialu, kad būtų išspręstos „į šaldytos“ ekonominės ir socialinės problemos. Išskirtos 23 integruotos tikslinės teritorijos – mažesni miestai, kuriems sudaryti atskiri investiciniai planai, kaip padidinti ūkinės veiklos į vairovę, skatinti verslumą ir į monių steigimą ten, kur yra išlikusi infrastruktūra….

Visas pranešimas spaudai >>>

Nuotraukų galerija >>>

 

Savivaldybės inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.