Plungiškiai – nacionalinio pianistų konkurso diplomantai

2018-04-18

Nuskambėjo nacionalinio Balio Dvariono pianistų ir smuikininkų konkurso baigiamieji akordai.  Šiais metais konkursas vyko  dvidešimtąjį kartą, pradėjęs savo gyvavimą prieš 44 metus. Gražu ir simboliška, kad toks ryškus muzikinis reiškinys vyksta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šviesoje. Balys Dvarionas buvo neeilinė asmenybė, išugdęs Lietuvai daugybę gabių kūrėjų, muzikos profesionalų. Pasak

Silvos Galvadiškyės nuotraukoje

Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos jaunieji pianistai, XX Nacionalinio Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso diplomantai Matas Stabingis, Paulina Šatkauskaitė ir Akvilė Rimkutė su savo mokytojomis Jūrate Jonauskiene ir Aliona Alminiene

Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Balio Dvariono vardą pagerbiantis konkursas – jo atminimo ir darbo įprasminimas.

Per daugelį metų konkursas įgavo pagreitį, kasmet stebėtinai kyla atlikėjų meistriškumo lygis. Todėl ne kiekvienas ryžtasi ruoštis konkursui. Jaunieji atlikėjai turi paruošti sudėtingą programą, įveikti tris atrankinius turus prieš išvykstant į respublikinį etapą. Plungės meno mokyklos auklėtiniai visgi nusprendė išbandyti jėgas šiame konkurse. Sėkmingai įveikę visas atrankas į finalinį etapą, buvo pakviesti: Akvilė Rimkutė, Paulina Šatkauskaitė (jų mokytoja metodininkė Aliona Almininenė)  bei Matas Stabingis (mokytoja metodininkė Jūratė Jonauskienė). Konkurso baigiamasis etapas vyko Vilniuje, dešimtmetėje Balio Dvariono muzikos mokykloje. Jaunuosius pianistus vertino žinomi muzikos profesionalai: Justas Dvarionas, Aleksandras Jurgelionis, Liana Baronaitė, Regina Jurkonienė, Donaldas Ročys.  

Džiugu, kad visi Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos  auklėtiniai buvo išskirti ir įvertinti. Visi jie tapo konkurso diplomantais. Be to, parsivežė ir specialių prizų. Akvilė Rimkutė gavo prizą už geriausią XX amžiaus kūrinio atlikimą, o Matas Stabingis – už geriausią muzikinę perspektyvą. 
Mokytoja metodininkė Aliona Alminienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.