Plungės šachmatininkės – Lietuvos čempionės

2014-11-13

Lapkričio 8-9 dienomis Biržuose (Biržų pilies arsenalo patalpose) vyko Lietuvos jaunių iki 18 metų komandinės šachmatų pirmenybės. Merginos ir vaikinai žaidė atskirai: merginų komandas sudarė trys šachmatininkės, vaikinų – penki. Ypač maloniai nustebino Plungės sporto ir rekreacijos centro šachmatininkės. Prieš varžybas nelabai tikėtasi, jog į Plungę grįšime su medaliais, kadangi jie buvo prognozuojami didžiųjų miestų atstovėms, tačiau žemaitiškas užsispyrimas, noras, kantrus darbas per treniruotes galutinėje lentelėje parodė, jog į Plungę grįžtame su auksu! Iš aštuonių mačų plungiškės laimėjo šešis, vieną baigė lygiosiomis ir vieną pralaimėjo.

Iš kairės: trenerė Genutė Žalimienė, Meda Mačiuitytė, Greta Mačiuitytė, Rosita Griciūtė ir treneris Sigitas Kalvaitis

Prie pirmosios lentos mūsų miesto garbę puikiai gynė Senamiesčio mokyklos dešimtokė Greta Mačiuitytė. Ji surinko 6,5 taško iš 8 galimų ir tapo pirmos lentos nugalėtoja. Pažymėtina Gretos pergalė prieš tituluotą panevėžietę FIDE (Tarptautinė šachmatų federacija) meistrę ir Lietuvos moterų rinktinės narę Giedrę Vanagaitę.

Prie antrosios lentos ne ką prasčiau kovojo Šateikių pagrindinės mokyklos septintokė Rosita Griciūtė, surinkusi 6,5 taško ir laimėjusi pirmą vietą. Gretai ir Rositai puikiai padėdavo trečioji komandos narė – Plungės Senamiesčio mokyklos dešimtokė Meda Mačiuitytė. Ji surinko 5 taškus. Nors Medai ir Gretai tik 16 metų, o Rositai tik 13 metų, jos įrodė, kad gali nugalėti vyresnes ir stipresnes varžoves. Ši komanda dar ne kartą galės ginti Plungės garbę tokio lygmens varžybose.

Vaikinai pasirodė kiek kukliau – jie užėmė šeštą vietą. Čia pažymėtinas prie ketvirtosios lentos žaidusio devynmečio Pauliaus Meškėno rezultatas. Jis surinko 6,5 taško iš 8 galimų ir aplenkė visus vos ne dvigubai vyresnius savo konkurentus, žaidusius prie ketvirtos lentos. Jis savo lentoje užėmė pirmą vietą.

Šis Plungės šachmatininkių laimėjimas parodė, jog žemaitiškas užsispyrimas ir darbas gali nugalėti. Džiugu, kad merginos garsina Plungės sporto ir rekreacijos centro bei Plungės visuomeninio klubo „Bokštas“ vardus.

Varžybų dienomis Biržų pilies patalpos buvo atviros visiems pirmenybių dalyviams. Tai buvo gera proga susipažinti su Biržų miesto ir pilies istorija.

 

Plungės SRC inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.