Plungės rajono savivaldybės Sporto taryba atsigręžė į mažuosius rajono gyventojus

2014-11-27

            Lapkričio 17 dieną Plungės rajono savivaldybėje posėdžiavo Sporto tarybos nariai. Nors darbotvarkėje buvo vos keli klausimai, peno diskusijoms ir svarstymams užteko.

Sutrumpintas reprezentacinių komandų sąrašas

         Sporto tarybos nariai šiek tiek pasiginčijo, peržiūrėdami Plungės rajono savivaldybės reprezentacinių sporto komandų, kurios turi teisę nemokamai naudotis sporto bazėmis, sąrašą.
Kaip sakė tarybai pirmininkaujantis Adomas Zamulskis, Sporto taryba ir Savivaldybės taryba yra patvirtinusios sąrašą komandų, galinčių sporto bazėmis naudotis nemokamai. Viena iš sąlygų – dalyvavimas ir Plungės vardo garsinimas respublikiniuose turnyruose, čempionatuose. Sąrašas buvo patvirtintas dar 2013 metais, tačiau susiklostė tokia situacija, jog kai ką iš jo tenka išbraukti, nes komandos arba sustabdė savo veiklą, arba neberodo jokių rezultatų. Dar kitos sporto bazėmis naudotis nemokamai gali dėl to, kad jose – mokyklinio amžiaus vaikai. Tad tarybos nariai patikslino sąrašą.

Sportininkams – nemokamos treniruotės, o mokyklai – išlaidos

         Vėliau kalbėta apie ledo ritulio klubą. Plungiškiams puikiai žinoma, kad žiemą nuėjus prie „Ryto“ pagrindinės mokyklos galima pačiuožinėti ledo aikštelėje. Ten vyksta ir į vairios ledo ritulio varžybos. Tačiau, kaip sakė mokyklos vadovas ir Sporto tarybos narys Stanislovas Ivanauskas, dėl per didelių mokymo į staigos išlaidų jam tenka aiškintis valdžiai. Jis esąs nieko prieš, kad prie mokyklos būtų aikštelė, bet visi dėl to išleidžiami pinigai gula ant jo vadovaujamos į staigos pečių. Prie mokyklos yra sporto į renginių, ekstremaliojo sporto aikštelė, stadionas – plungiškių pamėgtos vietos, tad papildomas finansavimas mokyklai tikrai praverstų. S. Ivanauskas užsiminė, kad reikėtų ieškoti būdų, kaip tas išlaidas kompensuoti, o ne užkrauti jas mokymo į staigai. Posėdžiautojai nutarė ieškoti variantų, kad Savivaldybės biudžete atsirastų papildomų pinigų.

         Romas Remėza pateikė Plungės futbolo senjorų U-50 klubo prašymą leisti treniruotis nemokamai „Ryto“ mokyklos sporto salėje, nes jie ruošiasi kitais metais dalyvauti respublikiniame turnyre. Anot A. Zamulskio, jau anksčiau Sporto taryba buvo priėmusi sprendimą neremti veteranų, tad toks prašymas negali būti tenkinamas. Be to, komanda dar nedalyvavo respublikinio lygio varžybose, o tik ruošiasi tai daryti. „Kai dalyvaus, tada prie prašymo galėsime ir sugrį žti“, – paaiškino tarybos pirmininkas.

         Apie „Ryto“ pagrindinės mokyklos sporto salę ir galimybę joje treniruotis kalbėjo ir trečiasis prašytojas – Gintaras Domarkas. Pasak jo, Plungės orientacininkų klubas „Versmė“ tapo daugiafunkcis ir prieš kurį laiką pradėjo populiarinti tinklinį . Ketverius metus klubas bendradarbiauja su „Ryto“ mokykla, ir sportininkams nė karto nekilo mintis apie nemokėjimą. „Versmės“ nariai, suradę rėmėjų, padovanojo mokymo į staigai tinklinio stovus, kuriais naudojasi ir mokiniai. Taip pat buvo skirta nemaža suma sporto salės remontui. „Klubai galėtų tokiu būdu atsiskaityti su sporto bazių valdytojais, bet visa tai reikėtų kažkaip į teisinti“, – siūlė G. Domarkas. Tačiau jo pagrindinis prašymas buvo susijęs su tinkliniu. Kadangi susidomėjimas šia sporto šaka Plungėje išaugo, o klubas jau suformavo ir mokyklinio amžiaus mergaičių komandą, norėtųsi, kad joms būtų leista treniruotis nemokamai. Sporto taryba tam neprieštaravo, juolab kad mokiniai treniruotis nemokamai gali, jei ir nedalyvauja respublikiniuose čempionatuose.

„Olimpas“ vėl užgeso?

         Sporto tarybai teko apsispręsti, kaip perskirstyti Savivaldybės biudžeto Sporto plėtros programos lėšų likutį . Visų pirma, į rezervą keliauja 2 000 litų iš „Olimpo“. Kaip kalbėjo tarybos nariai, krepšininkai lyg ir nebevykdo veiklos, nebedalyvauja varžybose. Prisiminta ir tai, kad iš Savivaldybės biudžeto šiai komandai buvo skirtas atskiras finansavimas. Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Vidos Saukalienės teigimu, iš 40 000 litų „Olimpas“ panaudojo 30 000 litų. „Savivaldybė nėra gavusi jokios informacijos, kad „Olimpas“ nebevykdo veiklos, ir jie pretenduoja į likusias lėšas“, – sakė ji. Kadangi 10 000 Lt skirstyti Sporto taryba negali, į rezervą nuo „Olimpo“ perkėlė tik 2 000 litų. Plungės sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas neslėpė, kad, jei „Olimpas“ tų 10 000 litų nebenorės, jis prašysiąs šiuos pinigus skirti jo vadovaujamos į staigos krepšinio komandų išvykoms į varžybas.

         Į rezervą perkelta ir dalis regbio klubui „Perkūnas“ skirtų pinigų. Lapkričio mėnesį Sporto plėtros programos lėšų rezerve sportininkai turėjo 8 120 litų. Iš jų 3 000 litų numatyta skirti geriausiems sportininkams apdovanoti ir sporto mokyklos 50-mečiui paminėti. Likusią dalį , kad taryba nebūtų užversta prašymų lavina, Gintauto Vaitkevičiaus siūlymu, nutarta skirti rajono vaikų lopšeliams-darželiams sporto inventoriui į sigyti.

 

Informacija parengta pagal laikraščio „Plungė“ korespondentės Jolantos Vasiliauskienės medžiagą


Sauliaus Narkaus nuotrauka 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.