Plungės rajono mokyklos rūšiuoja !

2013-10-01

 

 

 

 

       Kartu su naujaisiais mokslo metais švietimo įstaigose prasidėjo Gamintojų ir importuotojų asociacijos, VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos, bendradarbiaujant su Plungės rajono savivaldybe, organizuojamas ir antrus metus vykstantis aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“, kuris kviečia vaikus, jaunimą, mokytojus, tėvelius ir visus kitus asmenis rūšiuoti atliekas ir drauge saugoti savo aplinką. Projekto tikslas – skatinti ir mokyti visuomenę, o ypač moksleivius, studentus, darželinukus rūšiuoti ir rinkti atskirai buitinės technikos, elektronikos, baterijų ir akumuliatorių bei pakuočių atliekas, jų nešalinti su kitomis atliekomis, mažinti aplinkos taršą minėtomis atliekomis, įgyvendinti Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus.

      2012-2013 mokslo metais projekte dalyvavo beveik 1 200 Lietuvos švietimo įstaigų. Pirmojo projekto metu gausus švietimo įstaigų auklėtinių ir darbuotojų būrys surinko 300 tonų elektros ir elektroninės įrangos bei 10 tonų nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekų. Visas surinktas atliekas projekto dalyviai išmainė į prizus už daugiau kaip 100 tūkst. litų. Matydami didelį švietimo įstaigų susidomėjimą projektu, dalyvių aktyvumą, renkant ir rūšiuojant atliekas, šiais mokslo metais projekto organizatoriai plečia projektą, sudarydami galimybes rūšiuoti elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas bei informuodami ir šviesdami projekto dalyvius pakuočių atliekų tvarkymo klausimais.

       Specialiai šiam projektui išleistas leidinys „Mes rūšiuojam“, kuriame pateikti galvosūkiai ir kryžiažodžiai bei informacija apie atliekų rūšiavimą, padėsianti suvokti, kodėl ir kaip reikia rūšiuoti atliekas. Švietimo įstaigų auklėtiniai, mokytojai, išsprendę jų amžiau grupę atitinkantį galvosūkį ar kryžiažodį ir teisingą atsakymą užregistravę projekto interneto svetainėje www.mesrusiuojam.lt, turės galimybę laimėti 100 krepšinio kamuolių su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjų parašais. Šio leidinio elektroninę versiją galima rasti projekto interneto svetainėje – www.mesrusiuojam.lt.

       Kaip ir pernai, projekte dalyvaujančios švietimo įstaigos už išrūšiuotas atliekas gaus taškų, kuriuos iškeis į įvairias projekto partnerių įsteigtas dovanas (sporto prekes, kino bilietus, ekskursijas, transporto nuomą, karines pramogas gamtoje ir kt.). Šiais mokslo metais švietimo įstaigų laukia papildomi taškai už didelius surinktų atliekų kiekius.

       Projekto partneriai įsteigė papildomus prizus daugiausiai atliekų surinkusioms švietimo įstaigoms. Projekto dalyviai dėl prizų rungsis ne tik tarp visų projekte dalyvaujančių švietimo įstaigų, bet ir tarp savo savivaldybės švietimo įstaigų, nes projekto partneriai įsteigė 60 papildomų prizų kiekvienos savivaldybės  švietimo įstaigai nugalėtojai.

       Primename, kad šiuo metu taip pat vyksta projektai „Mes rūšiuojam Įmonėje“ ir „Mes rūšiuojam Autoservise“, kurių metu įmonės, įstaigos ir organizacijos rūšiuoja elektros ir elektroninės įrangos bei nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas, o autoservisai – alyvų, vidaus degimo variklių degalų, tepalų, oro filtrų, automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekas. Kviečiame visas įmones, įstaigas ir organizacijas prisijungti prie šių projektų ir keisti atliekas į įvairius prizus, keliones, ekskursijas.

       Visa informacija apie projektą – projekto interneto svetainėje www.mesrusiuojam.lt

Naujienas, įvairius žaidimus bei konkursus rasite, prisijungę prie projekto „Mes rūšiuojam“ Facebook-o tinklalapyje.

 

Organizatoriai

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.