Plungės lopšelis-darželis „Rūtelė“ įvertintas „Auksiniu“ sertifikatu

2018-05-07

 

 

 

Balandžio 27 d., penktadienį, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Didžiojoje salėje vyko kasmetiniai „Žaliojo kilimo“ apdovanojimai.  „Auksiniais“, „Sidabriniais“ ir „Žaliaisiais“ sertifikatais buvo įvertintos ugdymo įstaigos – programos „Darni mokykla“ dalyvės, savo idėjas pavertusios reikšmingais, sėkmingai veikiančiais projektais, propaguojančiais sveikos mitybos, atsakingo vartojimo bei resursų taupymo įpročius, fizinį aktyvumą ir „žaliąjį“ transportą, aplinkosaugą, sveiką ugdymo įstaigos aplinką bei bendruomenės švietimą darnaus vystymosi temomis. 2017–2018 m. „Darnios mokyklos“ programoje dalyvavo 73 ugdymo įstaigos – nuo gimnazijų iki darželių ar neformaliojo ugdymo centrų. Net 8 iš jų gavo aukščiausią įvertinimą liudijančius „Auksinius“ sertifikatus.

Švietimo sistemą, įstaigas ir jų bendruomenes šiandien vis labiau veikia greitai besikeičianti aplinka bei nenumatyti įvykiai. Todėl šiuolaikinis pedagogas privalo ieškoti naujų ir „naujai“ atrastų ugdymo (-si) proceso būdų ir formų, kad kuo lengviau ugdytinis prisitaikytų prie nuolat kintančios aplinkos. Kuriant darnią įstaigos bendruomenę, svarbu sudaryti sąlygas kiekvieno vaiko saviraiškai atsiskleisti. O viena darnaus vystymosi ugdymo darželyje išraiškų – pedagogo kūrybiškumas. Tik kūrybiškai dirbantis pedagogas suteikia galimybę vaikui kurti, smalsauti, bandyti, pažinti ir eksperimentuoti, bendrauti, perimti žinias bei jomis pasinaudoti dabar ir ateityje.

Mūsų įstaiga daug dėmesio skiria ekologiškam vaikų gyvenimo būdo bei gamtosauginių įgūdžių formavimui. Ugdydami (-iesi) darnaus gyvenimo būdą bei kurdami darnesnę bendruomenę, pasirinkome visiems suprantamą modelį – „Gyvename ratu!“, kai stengiamasi gyventi racionaliai, taupiai ir prikeliant daiktus antrajam gyvenimui. Patraukliais patirtinio ugdymo metodais ugdome ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ekologinį gyvenimo būdą, skiepijame gamtosauginius įgūdžius, suteikiame atradimo džiaugsmą.

Lopšelio-darželio „Rūtelė“ vykdoma veikla kompetentingų ekspertų buvo įvertinta „Auksiniu“ sertifikatu, liudijančiu, kad ugdymo įstaiga kokybiškai ir atsakingai įgyvendina darnaus vystymosi iniciatyvas ir yra lyderė nacionaliniu mastu. Ekspertų išvadoje pažymima: „Labai daug, gražiai ir nuosekliai dirbama įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus, veiklos vykdomos įvairiais lygmenimis. Visa organizacijos bendruomenė yra įsitraukusi ir nuolat įtraukiama į įvairaus lygio veiklas darželyje ir aplink jį. Darželis gali tapti pavyzdžiu visai Lietuvai. Tegalima palinkėti nepritrūkti energijos ir idėjų, nes programa išskirtinė tiek veiklų įvairumu, tiek ir temų išbaigtumu“.

Džiugu, kad bendruomenės kūrybiškumas ir kasdienis darbas buvo įvertintas ne tik „Auksiniu“ sertifikatu, bet ir solidžiu piniginiu prizu bei dovanomis įstaigai.

Ačiū visiems bendraminčiams, įsijungusiems į „Darnios mokyklos“ veiklas ir palaikiusiems įdomias, beprotiškas, kartais keistas idėjas, jas įgyvendinusiems. Šis apdovanojimas mūsų visų!

Kiekvienas žygdarbis ar pokytis susideda iš daugybės iš pirmo žvilgsnio mažų, bet tikslingai atliktų dalykų! (https://www.facebook.com/hashtag/darnimokykla?source=feed_text).

 

 

 


Plungės lopšelio-darželio „Rūtelė“ direktorė Kristina Valienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.