Plungės kultūros centras kviečia dalyvauti konkurse ,,Mildos kostiumas“!

2015-03-16

       Siekdamas pabrėžti Lietuvos etnografinių regionų istorinę ir savitumo puoselėjimo svarbą, LR Seimas 2015 metus paskelbė Etnografinių regionų metais. Šiam svarbiam į vykiui į prasminti, Žemaitijos regiono etninių tradicijų sklaidai ir savitumo tęstinumui užtikrinti, senosioms baltiškosioms tradicijoms atgaivinti Plungės kultūros centras organizuoja  konkursą ,,Mildos kostiumas“. Deivės Mildos šventė buvo vadinama Meilės diena. Lietuvoje ji švenčiama gegužės 13 dieną.

       Moksleiviai, dailės studijos, dizaineriai, tapytojai, grafikai, skulptoriai, juvelyrai, fotografai, keramikai, tekstilininkai, tautodailininkai, amatininkai, smulkiojo  verslo į monės ir visi kiti, kurie užsiima kūrybine veikla,  yra kviečiami dalyvauti konkurse, kurio tikslas –  sukurti lietuvių meilės deivės į vaizdį -kostiumą, pasitelkiant tik ekologiškas priemones iš gamtos ar mus supančios aplinkos.

       Kviečiame konkurso dalyvius nestokoti fantazijos, pašėlusių kostiumo dizaino sprendimų ir pasijusti tikru „mildauninku“, puoselėti natūralumą. Istorijos šaltiniai nepateikia jokių deivės Mildos į vaizdžio detalių, todėl konkurso organizatorius – Plungės kultūros centras – siekia ne tik atskleisti menines dalyvių galimybes, bet ir praeities, ir dabarties tradicijų sintezes, puoselėti mus supančią aplinką ir gamtą! Tikėtina, Jūsų kurtas deivės kostiumas bus ne tik kaip sekretas ateities kartoms, bet ir solidarizacija vardan meilės mus supančiam pasauliui, artimui, gamtai. Anot etnoastronomo Jono Vaiškūno, ,,Milda į kūnija moters dieviškumą, jos svarbą, jos kosminę paskirtį . Ir dabar rengiamose Mildos šventėse mergelė papuošiama trimis vainikais, pagarbinama giesmėmis ir aukomis, juk moteris – visa ko pradas. Juk jai skirta pratęsti gyvybę, pradėti pasaulį iš naujo“.

       Planuojamas sukurtų kostiumų pristatymas-demonstracija ,,Mildos sodo“ šventės metu, gegužės mėnesį . Nugalėtojų laukia vertingi apdovanojimai ir premijos. Konkurso nuostatai skelbiami www.plungeskc.lt


KC inf.


 
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.