Plungės jaunimas jau 15-ąjį kartą kvietė į pilietinę akciją „Nė vieno kapo be žvakutės!“ (papildyta)

2015-11-06
Žydų kapinės Alsėdžiuose
Žydų kapinės Kaušėnuose

 

 

     Vėlinės – visų mirusiųjų pagerbimo šventė. Gyvieji aplanko mirusiuosius kapuose, uždega žvakutes.

     Plungės rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba ir Plungės miesto seniūnija jau 15-ąjį kartą  organizuoja pilietinę akciją „Nė vieno kapo be žvakutės!“ – užmirštų kapų tvarkymą.

     Kiekvienais metais šią akciją palaiko ir remia verslininkas, Savivaldybės tarybos ir Jaunimo reikalų tarybos narys Petras Beinoras. Šiais metais, kaip ir ankstesniais, Petras Beinoras skyrė didelį kiekį žvakučių.

     Prie šios akcijos prisijungė NVO „Krantas“, jaunimo klubas „Kartu kvadratu“, Plungės atviro jaunimo centro lankytojai, Platelių aktyvaus jaunimo klubas, KAJAK Kulių aktyvaus jaunimo komanda, Alsėdžių ir Platelių gimnazistai, Žlibinų, Babrungo, Platelių, Žemaičių Kalvarijos bendruomenės, Lietuvos šaulių sąjungos Telšių apskrities Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės Plungės šaulių 2-osios kuopos nariai.

     Visą savaitgalį talkininkai plušėjo, tvarkė ir uždegė žvakeles Plungės kapinėse, esančiose Birutės ir Telšių gatvėse, II pasaulinio karo aukų kapinėse, aplankė Žydų genocido vietas ir kapus Laumalenkų, Alsėdžių, Kaušėnų kaimuose, Žlibinų ir Šateikių miškuose. Šauliai aplankė ir uždegė žvakutes Plungės rajone žuvusių Lietuvos laisvės gynėjų kapavietes. Beržoro kapinėse jaunimas pagerbė tautodailininką skulptorių Stanislovą Riaubą, kraštotyrininką,  muziejininką Juozą Mickevičių, 1746 m. savo ir parapijos lėšomis pastatytos Beržoro bažnyčios Platelių kleboną Juozapą Vaitkevičių.

     Alsėdiškiai papuošė 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Stanislovo Narutavičiaus ir Jono Smilgevičiaus kapavietes.

     Vėlinės – virsmo metas ir gamtoje, ir žmogaus dvasioje. Medžiai, pabėrę lapus, tiesia nuogas šakas į dangų, žmonės širdyse uždega prisiminimų ugnelę išėjusiems Anapilin. Jaudina tai, kad šia „ugnele“ dalijasi ir jauni žmonės – „Nė vieno kapo bė žvakutės“.

   
 Paminklas partizanams Alsėdžių seniūnijoje  
   

 

   
 Plungės karių kapinės 
   
   
   
   

 Plungės senosiose kapinėse


Kulių kapinėse

 

   
 Å½ydų kapinės Laumalenkų kaime  Partizanų kapai Paukštakiuose
   

 Partizanų kapai Paukštakiuose


   
Prie paminklo Nausodžio seniūnijoje
   
  Beržoro kapinės
   
Šateikių žydų kapai

Jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė

   Å½ydų kapai Žlibinų seniūnijoje

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.