Plungės jaunimas dalyvavo projekto „Europos vertybės šiandien ir rytoj“ renginiuose

2016-05-09

 

     Plungės rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Berlyno žemės Trebnico miesto (Vokietijos Federacinė Respublika) jaunimo centru, įgyvendino projektą „Europos vertybės šiandien ir rytoj“.

     Balandžio 25 – gegužės 2 dienomis trylika Plungės rajono moksleivių – Mantas Sungaila, Edita Vilniūtė, Saulė Vilniūtė, Ema Macijauskaitė, Laura Jurkaitytė, Žygimantas Parkauskas, Erikas Eitutis, Domantė Parnarauskaitė, Justinas Bagdonas, Greta Zaburaitė, Donatas Kaveckas, Kornelija Uselytė, Kotryna Tarvydaitė – bei du Plungės rajono savivaldybės atstovai – Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Agnė Stankūnienė ir Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas Mantas Česnauskas – kartu su dalyviais iš Lenkijos, Vokietijos, Čekijos dalyvavo projekto „Europos vertybės šiandien ir rytoj“ renginiuose.

     Renginio pradžioje dalyviai pasirinko dominančią meno sritį – teatrą, muziką (repo), fotografiją ar vaizdo kūrimo – ir visą savaitę dirbo su tos srities specialistais. Moksleiviai per skirtingas meno sritis turėjo atskleisti projekto idėją ir parodyti, kaip jie mato Europą šiandien ir kaip įsivaizduoja 2030 metais.

     Kiekvieną rytą projekto dalyviai susirinkdavo kartu, žaisdavo rytinius žaidimus, aptardavo dienos darbus. Dieną kartu su meno srities specialistais dirbo grupėmis. Viso projekto metu buvo bendraujama anglų kalba.

     Kiekvieną vakarą vyko tautiniai vakarai, kuriuose kiekvienos valstybės dalyviai pristatė savo šalį. Pirmieji pasirodė Vokietijos moksleiviai. Jie pristatė savo kasdienę veiklą, įstaigą, kurioje mokosi, bei Vokietijos sostinės – Berlyno – žymiausias vietas. Kitą vakarą pasirodė Lenkijos atstovai, kurie, demonstruodami skaidres, pristatė savo šalies gražiausias ir lankytinas vietas, didžiausius, įspūdingiausius miestus bei žymiausius festivalius. Taip pat surengė viktoriną, kurios metu buvo tikrinama kitų tautų dalyvių žinios apie Lenkiją. Ketvirtadienio vakarą pasirodė Čekijos moksleiviai. Jie kitiems dalyviams parodė chemijos mokykloje išmoktus eksperimentus.

     Penktadienio diena buvo pilna įspūdžių, nes visi važiavo aplankyti Vokietijos sostinės Berlyno. Visų meno grupių dalyviai aplankė skirtingas vietas: vieni lankėsi rajone, kur dominuoja įspūdingi grafičių  piešiniai, kiti lankė istorines Berlyno vietas, tretiems buvo parodytos Berlyno „paslaptys“.

     Taip pat moksleiviams buvo suteiktas laisvas laikas, kurio metu jie turėjo galimybę su naujais draugais aplankyti parduotuves, pasivaikščioti po centrinę Berlyno dalį.  

     Lietuvos moksleiviai išmokė ir suorganizavo sąlėkio (flashmob-o) šokį, kurį centre šoko visi dalyviai, vadovai bei mokytojai.

     Šeštadienio vakarą atėjo metas ir Lietuvos moksleiviams pristatyti savo valstybę. Pristatymo metu lietuviai dainavo šalies himną, rodė išsamų videofilmą apie Lietuvą, jos tradicijas, žymius žmones bei geografinę padėtį. Taip pat šoko bei mokė šokti kitus dalyvius. Po prisistatymo  visi buvo pakviesti į kitą salę, kurioje buvo paruoštas stalas su lietuviškais patiekalais.

     Sekmadienį visi ruošėsi pasirodymams, suvažiavo svečių, ir kiekviena meno grupė pristatė, ką per savaitę išmoko. Muzikos grupė sukūrė dvi repo dainas, vaizdo grupė sukūrė videofilmą, fotografai surengė savo nuotraukų parodą, teatro grupė surengė pasirodymus keliomis skirtingomis temomis. Pirmadienį visi su įspūdžiais, gražiais atsiminimais, naujais patyrimais išvažiavo į gimtąsias šalis.

 

Projekto „Europos vertybės šiandien ir rytoj“ dalyvių inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.