Plungėje pasirašyta Plungės rajono ir Kvareli savivaldybių bendradarbiavimo sutartis

2015-08-14

 

 

       Š. m. gegužės 24 – 31 dienomis su oficialiu vizitu Kvareli savivaldybėje (Gruzijoje) lankėsi Plungės rajono savivaldybės delegacija. Vizito metu, gegužės 26 d., kai Gruzija šventė Nepriklausomybės dieną, buvo pasirašyta Plungės rajono ir Kvarelio savivaldybių bendradarbiavimo sutartis.

       Su atsakomuoju vizitu š. m. rugpjūčio 4 – 7 dienomis Plungės rajono savivaldybėje svečiavosi 6 oficialių asmenų delegacija iš Kvarelio, vadovaujama savivaldybės valdytojo Ilia Mzegalashvilio.

       2015 m. rugpjūčio 5 dieną Mykolo Oginskio rūmuose dar kartą pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Plungės rajono ir Kvarelio savivaldybių, šalių parašais patvirtinant lietuviškąjį sutarties variantą. Pasirašydamos sutartį, šalys patvirtino, kad skatins savo regionų bendradarbiavimą ir draugystę, pagrįstą demokratijos principais, pasitikėjimu ir lygybe. Sutarties šalys susitarė, kad visuomeninis, kultūrinis, ekonominis bendradarbiavimas privalo stiprinti dviejų tautų žmonių bičiulystę, skatinti keitimąsi mokslo ir technikos naujovėmis, kultūros ir paveldo tradicijomis, skatinti kaimo ir žemės ūkio plėtrą, plėsti verslo ir prekybos ryšius tarp įmonių, įstaigų, organizacijų. Išnaudodamos visas savivaldos galimybes, šalys numatė skatinti sporto ir turizmo plėtrą, keistis ekologijos ir racionalaus gamtos išteklių naudojimo idėjomis, bendradarbiauti jaunimo bei nevyriausybinių organizacijų politikos, informacijos sklaidos srityse.

       Vizito Plungės rajono savivaldybėje metu svečiai buvo supažindinti su rajono administracinio valdymo sistema, švietimo, sveikatos priežiūros, kultūros įstaigomis ir pagrindiniais turizmo traukos objektais. Svečiai buvo nuoširdžiai priimti Plungės rajono savivaldybės ligoninėje, Visuomenės sveikatos biure, privačiame sveikatos priežiūros centre, Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje ir supažindinti su šių įstaigų vykdoma veikla.

       Kvarelio delegaciją ypatingai domino Savivaldybės teritorijoje veikiančios pramonės ir verslo įmonės, todėl po vizitų į UAB „Litnaglis“, UAB „Vičiūnai ir partneriai“ ir įmonių grupę „LHM“, delegatai liko sužavėti jų priėmimu, įmonių pristatymu, moderniausiomis technologijomis, gamybos mąstais ir ateities planais. 

       Svečiai iš Gruzijos išvyko su daugybe minčių apie ateities projektus ir galimas Plungės rajono savivaldybės sveikatos priežiūros, švietimo, kultūros įstaigų ir verslo įmonių bendradarbiavimo formas.

   
   
 
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja
Žaneta Piepalienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.