Plungėje jau 17-ąjį kartą gaus orkestrai

2021-07-13
 

 


Liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis Plungės kultūros centras kviečia visus į jau XVII respublikinį pučiamųjų orkestrų festivalį. Gilias ir išskirtines tradicijas turintis festivalis šiemet sukvies geriausius šalies profesionaliuosius bei jaunimo pučiamuosius orkestrus.

Festivalio atidarymo renginiuose gėrėsimės Plungės simfoninio orkestro ir solistų koncertu, istorinių šokių studijos „Il ballo della luna“ pasirodymu bei įspūdingu ugnies ir muzikos spektakliu „Aš galiu“.

Antrą XVII pučiamųjų orkestrų festivalio dieną Plungę drebins jaunimo orkestrai iš Plungės, Platelių, Panevėžio rajono, Mažeikių rajono Sedos ir ugningi profesionalūs kolektyvai. Organizatoriai džiaugiasi, kad  šventę puoš Kauno miesto  pučiamųjų orkestras Ąžuolynas“, Panevėžio miesto pučiamųjų orkestras „Garsas“, Šiaulių miesto pučiamųjų orkestras ir Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras. Į  mažą muzikos spektaklį visus pakvies ir pučiamųjų instrumentų ansamblis „Brass Bravo“  bei   garsūs operos solistai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas. Su  pučiamųjų orkestrais koncertuos garsi džiazo atlikėja Rasa Serra, Vita Merkelytė, Juozas Jonušas, šokėjų grupės.

Antrą festivalio dieną vainikuos visų orkestrų atliekamas, specialiai festivaliui sukurtas „Plungės maršas“.

Festivalio metu vyks ir originalus muzikos ir teatro projektas „Parko muzika“, kuris savo atmosfera, instaliacijomis, vaidybinėmis situacijomis, gyvomis skulptūromis, orkestrų muzika nukels mus į tuos laikus, kai Plungėje gyveno kunigaikščiai Oginskiai, o po parką  muzikuodamas vaikščiojo garsusis Lietuvos kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Trečioji diena skirta bendrystei, bendruomenės ramiam poilsiui ir susitikimams, todėl  orkestrų muzika kartu su kitų Plungės kultūros centro kolektyvų koncertais  įsilies į bendruomenių pikniką.

XVII Plungės kultūros centro organizuojamas pučiamųjų orkestrų festivalis yra gilias muzikines Plungės tradicijas tęsiantis projektas, kuriantis regionų kultūrinį išskirtinumą bei suteikiantis savitumo.  Orkestrų festivalis reikšmingas kaip dainų šventės tradicijos tęsėjas ir yra prioritetinis visos šalies mėgėjų meno renginys.

Projekto veiklas iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono  savivaldybė.

 

Plungės KC inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.