Plungė siekia 2022 metais tapti Europos kultūros sostine

2016-03-30

 

      Lietuvos Respublikos kultūros ministerija 2015 m. liepos 20 d. paskelbė kvietimą Lietuvos miestams dalyvauti nacionalinėje atrankoje 2022 metų Europos kultūros sostinės vardui Lietuvos Respublikoje gauti.

      Europos kultūros sostinė – tai Europos Sąjungos iniciatyva, kuria siekiama, suderinus su atitinkamomis vietos strategijomis ir prioritetais, skatinti kultūros indėlį į ilgalaikę miesto (regiono) raidą, pabrėžiant miesto (regiono) savitumą, indėlį į kultūrų įvairovę Europoje ir priklausymą bendrai Europos kultūros erdvei.

      Vadovaudamasis šiais bendraisiais tikslais, miestas, kuriam bus suteiktas Europos kultūros sostinės vardas, sieks didinti kultūros pasiūlą, įvairovę, skatins tarpvalstybinį bendradarbiavimą; didins kultūros prieinamumą ir dalyvavimą kultūros veikloje; augins savo kultūros ir kūrybinio sektoriaus pajėgumus ir stiprins sąsajas su kitais sektoriais, sieks kultūros priemonėmis didinti tarptautinį žinomumą.

      Europos kultūros sostinės titulas 2022-iems metams bus suteiktas vienam iš kandidatuojančių Lietuvos miestų. Tai unikali galimybė miestui ir miestiečiams per kultūros kūrimą ir aktyvų dalyvavimą atrasti, sustiprinti ir įtvirtinti naują tapatybę: išryškinti privalumus, atrasti ir susikurti tradicijas, pamėgti save, kaimynus ir savo miestą, atsiverti Europai ir atrasti Europą savyje.

      Siekdama šio ambicingo tikslo, Plungės rajono savivaldybės taryba dar 2015 m.  spalio 29 d. sprendimu Nr. T1-275 pritarė Plungės rajono savivaldybės administracijos dalyvavimui 2022 metų Europos Sąjungos veiksmuose „Europos kultūros sostinė“.                     

      Projekto „Plungė – Europos kultūros sostinė 2022“ paraiškos rengimas pavestas  Savivaldybės mero 2016 m. sausio 29 d. potvarkiu Nr. P-13 sudarytai Darbo grupei. Jos sudėtis:

      Darbo grupės vadovas, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis pasidžiaugė, kad Plungė gali didžiuotis savo kultūros ištakomis bei giliomis tradicijomis, ir akcentavo, jog Plungė verta siekti Europos kultūros sostinės vardo. Tačiau pabrėžė, jog galimybę tapti Europos kultūros sostine turi kiekviena vietovė, tik būtina rasti idėjų, kaip pateikti vietovės išskirtinumą ir būti įdomiais Europai.                  

      Darbo grupės kovo 29 d. posėdžio metu paraiškos rengėjai jau išgrynino projekto idėją, kuria bus akcentuojamas Žemaitijos kultūros ir tradicijų savitumas, kuri leidžia mums būti unikaliais Lietuvoje ir Europoje.

      Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis išsiuntė 7 savivaldybėms kvietimus dėl sutikimo partnerio teisėmis dalyvauti projekto „Plungė – Europos kultūros sostinė 2022“ veiklose. Tikimasi, jog prie plungiškių idėjos prisijungs Telšių, Mažeikių, Kretingos, Skuodo, Raseinių, Kelmės rajonų ir Rietavo savivaldybės.

      Inicijuodama atvirus susitikimus su miesto ir rajono kultūros bendruomene, Plungės rajono savivaldybė kartu su paraiškos rengėjais šiuo metu formuoja būsimos programos strateginius tikslus ir programą. Norime atkreipti dėmesį, jog plungiškių pasiūlymai taip pat yra labai svarbūs ir reikalingi, kuriant bendrą projekto programą. Todėl kviečiame visus esamus ir buvusius plungiškius pareikšti savo nuomonę, kuo, Jūsų manymu, Plungė yra ypatinga ir kuo gali dalytis su Europa. Taip pat prašome siūlyti savo idėjas, kurias galėtume įtraukti į projekto „Plungė – Europos kultūros sostinė 2022“ veiklų planą. Visus savo miestui neabejingus plungiškius kviečiame iki balandžio 14 dienos pasiūlymus siųsti elektroniniu paštu vida.saukaliene@plunge.lt (Kultūros ir sporto skyriaus vedėjai Vidai Saukalienei) arba adresu: Vytauto g. 12, Plungė, 115 kab.

      Nuoširdžiai tikime, jog žemaičių vienybė ir ryžtas taps stipria varomąja jėga, siekiant 2022 metais pelnyti Europos kultūros sostinės vardą.

 

Projekto „Plungė – Europos kultūros sostinė 2022“ koordinatorė, Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vida Saukalienė

Gintauto Vaitkevičiaus nuotraukos

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.