Plateliuose – skautų stovykla „Laiko mašina“

2020-07-13

 

 

Liepos 11 dieną, šeštadienį, Pakalniškynėje (Platelių seniūnijoje) atsidarė Lietuvos skautijos Telšių krašto stovykla „Laiko mašina“. Beveik 250 skautų ir neskautų per 7 dienų trukmės laiko kelionę spės persikelti iš Žemės formavimosi į ledynmetį, Antiką, vėliau susipažins su Viduramžiais, Naujaisiais laikais ir atkeliaus iki šių dienų – dabarties laikų. Savo skautiškus įgūdžius stovyklautojai išbandys pagal to meto tradicijas ir papročius.

Šiai programai įgyvendinti ir stovyklai vadovauti padeda per 50 suaugusių vadovų bei savanorių.

Stovykloje be Plungės ir Žlibinų „Gondingos“ tunto dalyvauja Telšių tunto, Rietavo „Vykinto“ draugovės skautai, taip pat skautai ir neskautai iš Plungės, Klaipėdos, Telšių, Ukmergės, Vilniaus, Mažeikių ir kt. savivaldybių. Iš Plungės rajono savivaldybės į stovyklą susirinko 176 stovyklautojai, vadovai bei savanoriai.

Stovyklai vadovauja vienas pirmųjų po Nepriklausomybės atstatymo tapusių plungiškių skautų – paskautininkas Tadas Gečas.

Sekmadienį, liepos 12 dieną, įvyko oficialus stovyklos atidarymas, kuriame dalyvavo ir sveikinimo žodžius skautams tarė visų skautų ir ypač Plungės globėjai bei rėmėjai meras Audrius Klišonis, Seimo narys Andriejus Stančikas, Tarybos narė ir ūkininkė Daina Martišienė.

Plungės rajono savivaldybė šiai programai įgyvendinti skyrė 2000 eurų, kurių dėka nemokamai stovyklauti galėjo 9 mūsų savivaldybės vaikai (iš vaikų globos agentūros „Cyrulis“ bei socialiai remtinų šeimų), dar 21 (iš socialiai remtinų ir daugiavaikių šeimų) stovyklavo už simbolinę sumą.

Asociacija „Plungės skautai“ bei rėmėjai padengė dar 20 vaikų stovyklos išlaidas.

„Gondingos“ tuntas ir visi stovyklautojai taria nuoširdų skautišką AČIŪ rėmėjams!

Plungės skautų inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.