Plateliai: žingsniai kurortinės teritorijos statuso link

2023-04-20

Platelių miestelis, kurio didžiausias pasididžiavimas ir turtas – Platelių ežeras, jau ne vienerius metus puoselėja idėją ateityje įgyti kurortinės teritorijos statusą. Tiesa, kelias iki to ilgas, tačiau pirmieji žingsniai jau žengiami. Tai, kas jau padaryta, daroma ir kas planuojama, pristatė Platelių seniūnas Robertas Šimkus.

Platelių ežero apžvalgos aikštelė / A. Brazdeikytės nuotr.
Platelių ežero apžvalgos aikštelė / A. Brazdeikytės nuotr.

Seniūnas akcentavo, kad kurortas ir kurortinė teritorija – skirtingi dalykai. Plateliai siekia būtent kurortinės teritorijos statuso. Jų Lietuvoje yra penkios (Anykščiai, Zarasai, Ignalina, Trakai ir Zapyškį, Kulautuvą bei Kačerginę apimanti teritorija Kauno rajone). Kurortų – keturi: Palanga, Neringa, Birštonas ir Druskininkai. Atkreiptas dėmesys į tai, kad dabar visos kurortinės teritorijos – Rytų Lietuvoje.

Anot R. Šimkaus, kurortinės teritorijos statusas nėra lengvai gaunamas, tad reikia daug ką nuveikti, atitikti tokioms teritorijoms keliamus bendruosius ir specialiuosius reikalavimus: pirmiausia – teritorija privalo turėti nustatytas ir Savivaldybės bendrajame plane arba vietovės bendrajame plane pažymėtas ribas, joje turi būti kempingas ar turistinė stovyklavietė, bent vienas visus reikalavimus atitinkantis paplūdimys, teritoriją turi aplenkti tranzitinis krovininis transportas, joje turi būti viešojo turizmo ir poilsio infrastruktūra, bent viena sveikatos priežiūros įstaiga, teikianti medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas, klasifikuojamąsias apgyvendinimo paslaugas teikiančios įstaigos, bent trys viešojo maitinimo įstaigos ir kt.

Platelių seniūnas paminėjo, kad prieš kurį laiką specialiai tam buvo sudaryta darbo grupė, kuri surengė jau keturis susitikimus. Numatyta, kad į teritoriją turi būti įtrauktas ne tik Platelių ežeras, bet ir Ilgio bei Beržoro ežerai, ežerą juosiantis dviračių ir pėsčiųjų takas, Šaltojo karo muziejus, pagrindinės apgyvendinimo ir viešojo maitinimo įstaigos bei kiti daug lankytojų pritraukiantys objektai. Vienas didžiausių galvosūkių – medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiantis įstaiga. „Manau, pradėti reikia nuo infrastruktūros, o kai ji bus sutvarkyta, tada ir mums reikalingas paslaugas teikiantis verslas atsiras“, – sakė R. Šimkus.

Pripažinta, jog per metus-antrus kurortinės teritorijos statuso pasiekti neįmanoma, tai – gal net ir viso dešimtmečio planas, bet žingsniai jau žengiami. Beje, apie Platelius kaip apie galimą kurortinę teritoriją galvojama jau daug metų. Būtent ta mintimi vadovaujantis buvo investuojama į Platelių miestelio centro, bažnyčios prieigų ir kitų objektų tvarkymą. Artimiausiuose planuose – siekiama gauti lėšų investicijoms į Platelių ežero pakrantes, tiksliau – į Šeirės stovyklavietę ir į vadinamąją Obelėlės maudymosi vietą, esančią į dešinę nuo jachtklubo. Pastarojoje norima įrengti visus reikalavimus atitinkantį paplūdimį, kuriame būtų ir geriamasis vanduo, ir tualetai, ir visa kita poilsiui reikalinga infrastruktūra. Tai kainuotų per 1,5 mln. eurų. Jei pavyktų gauti finansavimą ir įgyvendinti tai, kas numatyta, Plateliai būtų dar per žingsnį arčiau link kurortinės teritorijos statuso.

Plungės rajono savivaldybės administracijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.