Penktąjį kartą šalies saksofonininkai varžysis dėl nacionalinių Petro Vyšniausko premijų

2023-11-13
V Nacionalinis Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas–festivalis, 2023

Lapkričio 25 d. Plungės kultūros centre vyks jau penktasis Nacionalinis Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas – festivalis. Projektą organizuoja Plungės kultūros centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetu ir Muzikos fakulteto pučiamųjų ir mušamųjų katedra. Konkurso-festivalio globėjas ir vertinimo komisijos pirmininkas – saksofono muzikos virtuozas, Nacionalinės premijos laureatas, LMTA profesorius Petras Vyšniauskas!

Jubiliejiniame penktajame festivalyje-konkurse su savo koncertinėmis programomis varžysis per trisdešimt šalies saksofonininkų solistų ir ansamblių, tarp kurių vaikai, jaunimas ir suaugusieji. Čia savo konkursines programas pristatys tiek meno mokyklų moksleiviai, tiek saksofonistai mėgėjai, tiek muzikantai profesionalai iš visos Lietuvos.

Konkurso-festivalio dalyviai ir žiūrovai turės galimybę dalyvauti aktoriaus, režisieriaus, LMTA profesoriaus Valentino Masalskio kūrybinėje laboratorijoje, klausytis Klaipėdos džiazo orkestro, trimitininko Dominyko Vyšniausko ir žinoma, paties maestro Petro Vyšniausko muzikavimo.

Tai vienintelis tokio pobūdžio meno projektas vykstantis šalies regione, puoselėjantis saksofono muziką, užtikrinantis šalies saksofonininkų meistriškumo didinimą, naujų žinių įgijimą, savo motyvacijos didinimą ir galimybę kurti kartu su ryškiausiais šalies saksofono muzikos profesionalais.

Projekto veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybė, pagrindinis informacinis rėmėjas LRT.

Plungės KC inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.