Patirties mainų vizitas Plungėje

2022-05-19
Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa

Plungės rajono savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su Biržų rajono savivaldybės administracija, Rokiškio pedagogų švietimo centru bei Latvijos Jelgavos, Aucės, Vecumniekų savivaldybėmis ir Žemgalos planavimo regionu, įgyvendina Interreg Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 m. programos projektą „Daugiafunkcių centrų stiprinimas socialinių paslaugų prieinamumui ir efektyvumui gerinti“ Nr. LLI-425 (Development of Multifunctional Centers as Driver for Social Inclusion and Development of Local Community/ OCTOPUS). Viena iš projekto veiklų yra patirties mainai. Vizitų ar renginių metu partneriai dalijasi informacija, gerąja praktika socialinėje srityje. Gegužės 11-12 dienomis, Plungėje, vyko patirties mainų vizitas, kuriame lankėsi po 2-3 atstovus iš keturių Latvijos ir dviejų Lietuvos projekto partnerių.

Pirmąją vizito dieną, Mykolo Oginskio rūmuose, vyko konferencija, kurios metu Plungės rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Simona Derkintė papasakojo apie Plungę, kodėl čia gera gyventi ir atostogauti, o Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Puidokienė pristatė Plungės rajone teikiamas socialines paslaugas. Konferencijos atidarymo proga, sveikinimo žodį tarė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Po konferencijos, visi dalyviai apsilankė Plungės bendruomenės centre, kuriam, dėka šio projekto, buvo nupirkta sporto ir kita įranga ir dabar jame vyksta įvairūs užsiėmimai – zumba/aerobika, sporto treniruotės, rankdarbiai, konsultacijos su psichologu asmenims su negalia ir senjorams. Savo muzikinius pasirodymus pristatė Plungės pagyvenusių žmonių klubo „Pilnatis“ moterų kolektyvas ir Plungės neįgaliųjų draugijos vyrų ansamblis. Gegužės 12 dieną, patirties mainų vizito dalyviai lankėsi Plungės socialinių paslaugų centre, Vaikų dienos centre Alsėdžiuose bei Liepijų mokyklos Platelių universaliame daugiafunkciniame centre. Įstaigų vadovai supažindino su centruose vykstančiomis veiklomis, pasidalijo patirtimi ir iššūkiais

Kviečiame pažiūrėti vaizdo siužetą apie patirties mainų vizitą Vecumnieki ir Biržuose, kur  2022 m. kovo 30-31 dienomis dalyvavo Plungės rajono savivaldybės administracijos projekto įgyvendinime dalyvaujantys darbuotojai ir Plungės bendruomenės centro direktorė Alma Buivydienė su kitais partneriais:

Projekto tikslas – didinti bendruomenei reikalingų paslaugų prieinamumą ir skatinti žmonių su negalia, senjorų, šeimų, auginančių vaikus su negalia bei rizikos grupės vaikų ir jaunimo socialinę įtrauktį, kuriant socialines paslaugas teikiančius ir įvairias įtraukties priemones vykdančius daugiafunkcius centrus.  

Bendras projekto biudžetas – 705 573,37 Eur , iš kurių Europos regioninės plėtros fondo (2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos) lėšos – 599 737,33 Eur.

Plungės rajono savivaldybei tenkanti projekto lėšų suma – 99 782,09 Eur.

Projektą iš dalies finansuoja 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa: https://2014-2020.latlit.eu; www.europa.eu

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos  turinį atsako Plungės rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.