Pamąstymai Tėvo dienos proga

2014-05-30     Brangūs Tėveliai,

     šį pirmąjį birželio sekmadienį minėsime Jums, Tėveliai, skirtą dieną. Tačiau niekuomet negalima kalbėti apie tėvystės dovaną atsietai nuo motinystės dovanos. Tėvystė tokia pat svarbi šeimai,  kaip ir motinystė. Su tėvyste ir motinyste atsiranda ypatinga atsakomybė už šeimą. Ir ne tik. Sąmoninga tėvystė-motinystė reikalauja, kad vyras ir žmona, nepažeisdami dalykų ir gėrybių tvarkos, pripažintų savo pareigas Dievui, sau, šeimai ir visuomenei. Jie abu, vyras ir moteris, už naujai pažadintą gyvybę turi būti atsakingi prieš save ir prieš kitus.

     Kiekvienas vyras ir kiekviena moteris iki galo save realizuoja, vien tik nesavanaudiškai save atiduodami, o sutuoktiniams santuokinės jungties momentas yra specifinė patirtis. Tada vyras ir moteris savoje vyro ir moters tiesoje tampa abipuse dovana vienas kitam. Visas santuokinis gyvenimas yra dovana, kuri ypatingu būdu paaiškėja, kai sutuoktiniai, vienas kitam atsiduodami meilėje, realizuoja tą susitikimą, kuris iš dviejų padaro „vieną kūną“.

     Tad, Brangūs Tėveliai, kurie realizuojate savyje šį kilnų ir atsakingą tėvystės pašaukimą, Jūs esate tie, kurie apsupate savo šeimas didžiadvasiška ir neišsenkančia meile. Jūsų kantrumas ir romumas, dėmesys kiekvienam šeimos nariui, savitvarda ir išmintis kuria šeimose tą darną, kuri tokia reikalinga šių dienų realijose.

     Semkitės stiprybės savajam pašaukimo kelyje, matydami visų Tėvo besąlygišką meilę ir kantrų rūpestį kiekvienu savo vaiku. Tegul vyriškas maldingumas, krikščioniškas sąmoningumas, atsakomybės jausmas ir įsipareigojimo dvasia, kilniadvasiškumas ir altruizmas, pagarba savo žmonoms, neblėstanti rūpestinga ir reikli meilė vaikams skleidžiasi per Jūsų tėvystę, o kasdienybę gaivinanti tikėjimo dvasia tetampa Jūsų įkvėpimu siekti savojo pašaukimo pilnatvės!

 

Dekanas klebonas kun. Julius Meškauskas


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.