Nuskambėjo III Platelių kamerinės muzikos festivalis

2015-05-13
   Virginija Kochanskytė, Šviesė Čepliauskaitė, Giedrė Zeicaitė
   Renginio vedančioji Vilija Ramonienė
   Platelių meno mokyklos Netradicinis Brass kvintetas 

         Nuaidėjo paskutinieji III Platelių kamerinės muzikos  festivalio garsai. Šių metų festivalis buvo skirtas iškilios asmenybės – Mykolo Kleopo Oginskio – 250-osioms gimimo metinėms paminėti.

         Pirmajame festivalio renginyje klausėme puikaus kolektyvo  – Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“. Jis atliko sakralinės muzikos programą, kurioje klausytojai galėjo išgirsti naujų, Lietuvoje dar negirdėtų kūrinių. Choro vadovas Tomas Ambrozaitis  įvertino ir džiaugėsi puikia renovuotos salės akustika.  Žiūrovai galėjo klausytis netradicinio akustinio choro skambesio, kai choristai giedojo  klausytojus apjuosę ratu.

         Kitas festivalio koncertas sujungė muzikuojančius jaunus atlikėjus iš Platelių, Salantų, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklų. Džiugino tai, kad moksleiviai nemažai grojo M. K. Oginskio muzikos, taip patys pažindami ir supažindindami klausytojus su dar vis menkai žinoma, bet unikalia ir vertinga kompozitoriaus kūryba. Šio renginio svečias buvo Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“  choras, kurio jaunatviška nuotaikinga programa paliko klausytojams daug malonių prisiminimų. Renginį vedė Platelių gimnazijos mokytoja Vilija Ramonienė.

         Festivalį vainikavo aktorės  Virginijos Kochanskytės parengta programa  „Tėvynei skiriu turtus, darbus ir gyvenimą“, skirta Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms paminėti. Šioje programoje kartu su aktore  Virginija Kochanskyte dalyvavo  dainininkė Giedrė Zeicaitė ir pianistė Šviesė Čepliauskaitė.   Dainininkė Giedrė Zeicaitė žavėjo įtaigiu ir nuoširdžiu dainavimu. Ji atliko M. K. Oginskio romansus, kuriuos mėgdavusi atlikti kompozitoriaus žmona Marija de Neri Oginskienė ir  kurie skambėjo beveik visuose to meto Europos didikų salonuose. M. K. Oginskio polonezai – tai saloninės muzikos perlai. Pianistė Šviesė Čepliauskaitė ne tik grojo kompozitoriaus kūrinius, bet ir improvizavo įžymiojo polonezo „Atsisveikinimas su tėvyne“ temomis. Romantizmo laikų dvasią dar labiau sustiprino ir atlikėjų kostiumai, pasiūti pagal romantizmo laikų mados tendencijas.   Programa dar kartą parodė, kad tikros vertybės yra amžinos. Tai, kas buvo aktualu prieš ketvirtį tūkstantmečio, išlieka aktualu ir šiandien. Net suklūsti iš nuostabos, kad dabar, kai pasaulis pilnas įvairiausių naujovių ir neįtikėtinos gausybės pasiūlymų, mus sukrečia pamokymai iš praėjusių šimtmečių. Tų žmonių jau seniai nebėra, o jų žodžiai, darbai, patarimai mums rodo, kaip reikia gyventi šiandieną. 

         Organizatorių vardu dėkojame Plungės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjai Vidai Saukalienei, kuri padėjo organizuoti festivalio renginius, Platelių gimnazijos mokytojai Inai Jakubėnienei, kūrusiai salės scenografiją, visiems festivalio dalyviams ir tiems klausytojams, kuriems šiandieną dar reikia gyvo garso ir tikro žodžio.

         Festivalis organizuotas Plungės rajono savivaldybės Kultūros rėmimo programos lėšomis.

 

Platelių kultūros namų informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.