Nuotaikingas moksleivių savaitgalis rudeninėje Palangoje Jaunimo alternatyvios mados festivalyje KILiMAS

2014-09-17

 


 

 

 

       Rugsėjo 13 d., šeštadienį, Palangos kultūros erdvėje „Kablys: Jūra. Kultūra” įvyko pirmasis Jaunimo alternatyvios mados festivalis KILiMAS, kuriame dalyvavo ir Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos mados studijos „Ažūrė“ ir Rūbų modeliavimo būrelio mokinės su savo mokytojomis Irena Platakiene ir Adilija Kudzevičiene.  Šio festivalio metu jaunieji mados kūrėjai iš visos Lietuvos turėjo progą pamatyti vieni kitų darbus, viešai pristatyti savo kolekcijas bei pasimokyti iš profesionalų ir dizaino studentų. Palangos bendruomenei bei miesto svečiams pristatyta net 18 sukurtų kostiumų kolekcijų.

       „Festivalis KILiMAS – tai tarsi platforma, pakilimo takas, suteikiantis jaunimui galimybę įsijausti į dizainerių vaidmenis, – teigia jo organizatoriai Agnė ir Alenas, atstovaujantys viešajai įstaigai „Užtaisas“. – Tikimės, kad šis festivalis taps postūmiu gabiems talentams atsiskleisti, nes dauguma būsimų dizainerių, mados kūrėjų jau mokykloje stebina savo kūrybiškumu, kurdami įvairius kostiumus, o, įgiję patirties mokykloje, vėliau dauguma iš jų svarsto galimybę toliau mokytis drabužių dizaino meno akademijose ar kolegijose“.

       Festivalyje prieš kolekcijų pasirodymus jo dalyviams vyko praktiniai užsiėmimai net trijose kūrybinėse dirbtuvėse, kuriuos vedė: dekupažo meistrė Izabelė, tekstilės dizainerė Inga iš Klaipėdos bei dizainerė Kristina iš Vilniaus, dirbanti televizijos projektuose. Mūsų moksleivės ne tik pasigamino mažus suvenyrus, bet ir turėjo progą pabendrauti ir tiesiogiai sužinoti apie dizainerio darbo specifiką.

       Po kolekcijų pristatymo ir skanių organizatorių vaišių vakarą vainikavo reperių iš Gargždų Edeno ir Dulu pasirodymas.

       Su gera nuotaika, naujomis idėjomis ir  pailsėję vėlai vakare grįžome į Plungę. Labai tikimės ir kitais metais su naujomis kolekcijomis dalyvauti šiame Jaunimo alternatyvios mados festivalyje.

 

Mados studijos „Ažūrė“ vadovė  mokytoja  Irena Platakienė

„Ryto“ pagrindinė mokykla

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.