Naujas IX Pasaulio žemaičių dailės parodos rūbas

2024-04-05
Pasaulio žemaičių dailės parodos logotipas

Nuo 1989 m. rengiamai Pasaulio žemaičių dailės parodai logotipą anuomet sukūrė Vilniaus dailės akademijos profesorius Jonas Gudmonas. Prie jo atsiradimo taip pat prisidėjo fotografas, dailininkas Rimantas Dichavičius. Šis logotipas yra plačiai žinomas ir atpažįstamas, todėl į šių metų parodą žengiame ne keisdami, o tobulindami jau neatskiriamu Pasaulio žemaičių dailės parodos atributu tapusį meškos ir teptuko įvaizdį.

Kas ketveri metai rengiamai parodai kuriamas naujas renginio meninis veidas, kuriuo daug metų rūpinasi dailininkė grafikė Jūratė Petrulytė-Motužienė. Parodos plakatą yra kūrę ir Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentai.

Šiais metais, bendradarbiaujant su tarptautiniais apdovanojimais įvertinta ir didžiule patirtį vizualinės komunikacijos srityje turinčia dizaino studija DADADA, atnaujinome logotipą ir sukūrėme IX Pasaulio žemaičių dailės parodos identitetą.

Pagrindiniam vizualui pasirinktas jau ikoniniu Pasaulio žemaičių parodų simboliu tapusi meška, interpretuota lyg paveikslas kalbantis apie renginio daugialypiškumą. O parodos logotipui ir identitetui panaudotas specialiai žemaičių kalbai sukurtas „Atmeno“ šriftas. Jo autorė – Vilniaus dailės akademijos bakalaurė, Gintarė Razmaitė (Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė).

Žemaičių dailės muziejaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.