Nacionalinis diktantas vyks vasario 27 dieną

2016-02-09

    Vasario 27 d. ,šeštadienį , 11.00 val., Plungės r. savivaldybės (toliau – Savivaldybė) posėdžių salėje (Vytauto g. 12, II aukšte) visi, kam brangi lietuvių kalba, vėl turės galimybę pasitikrinti savo žinias dešimtajame Nacionalinio diktanto konkurse. Diktanto tekstas bus skaitomas per LRT radiją.

    Prie kasmet organizuojamos iniciatyvos prisidėti kviečiamos į vairios institucijos (į staigos, į monės, organizacijos). Moksleiviai varžysis atskiroje grupėje. Taigi, diktantą galima bus rašyti ne tik Savivaldybės posėdžių salėje, bet ir į staigose, į monėse, organizacijose, bibliotekose.  Rašyti diktantą gali visi, išskyrus lituanistus, tereikia noro ir iniciatyvos.

    Savivaldybės posėdžių salėje Nacionalinis diktantas bus rašomas ant save kopijuojančio popieriaus – žmonės sužinos, kiek klaidų padarė tą pačią akimirką, kai tik bus viešai paskelbtas diktanto tekstas.       Susikooperavusieji į atskiras grupes diktantą galės rašyti ant paprasto rašomojo popieriaus ir, sudėję į vieną voką, išsiųsti organizatoriams į Vilnių adresu: Nacionalinio diktanto konkursui, AB Lietuvos paštas, J. Jasinskio g. 16, 03500 Vilnius.

    Suaugusiųjų ir moksleivių darbus mokytojų ekspertų komisija vertins atskirai.

    Tradiciškai diktantą bus galima rašyti namuose ir išsiųsti organizatoriams paštu iki vasario 29 dienos į skaitytinai. Projekto organizatoriai paštu gautus diktantus į sipareigoja patikrinti, ištaisyti ir išsiųsti autoriams. Rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo.
Diktanto tekstas bus paskelbtas vasario 28 dieną svetainėse: www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

    Nacionalinio diktanto finalinis turas vyks Vilniuje. Dalyvius po pirmojo etapo atrinks komisija.

    Nacionalinį diktantą organizuoja VšĮ Pilietinės minties institutas kartu su ilgamečiais projekto partneriais – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

    Norinčius dalyvauti Nacionalinio diktanto rajoniniame konkurse kviečiame iš anksto registruotis el.p. irena.griceviciene@plunge.lt arba skambinti tel. (8 448) 713 53 koordinatorei Irenai Gricevičienei, nurodant vardą, pavardę, kontaktus.

    Išsamesnė informacija teikiama Nacionalinio diktanto portale www.diktantas.lt arba el. p.irena.griceviciene@plunge.lt

 

Savivaldybės inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.