Nacionalinis diktantas: ateik, rašyk, išsaugok!

2017-02-13
       Nacionalinis diktantas vyks vasario 24 dieną.

       Nacionalinio diktanto organizatoriai ir projekto partneriai lietuvių kalbos mylėtojus kviečia rašyti jau dešimtą kartą organizuojamą Nacionalinį diktantą.  

       Diktantą bus galima rašyti Plungės rajono savivaldybės administracijos pastato II aukšto didžiojoje posėdžių salėje ir Plungės rajono seniūnijose esančiose bibliotekose.

       Kviečiame visus, norinčius išbandyti savo žinias rašant nacionalinį diktantą, atvykti 9.45 val. į diktanto rašymo punktus. Prašome visus, kurie ketina diktantą rašyti, pranešti apie savo dalyvavimą el. paštu gintautas.rimeikis@plunge.lt arba telefonu (8448) 73153, nurodant savo vardą, pavardę ir vietą, kur ketinate rašyti diktantą.

       VšĮ Pilietinės minties instituto organizuojamas Nacionalinis diktantas vyks vasario 24 dieną 10 valandą. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją.   

       „Kviečiu visus lietuvių kalbos mylėtojus skirti 45 minutes savo laiko pasitikrinti kalbos žinias. Pirmą kartą diktantas organizuojamas penktadienį. Tikimės, kad įmonių ir organizacijų atstovai, aukštųjų mokyklų studentai, moksleiviai paragins vieni kitus susiburti ir rašyti diktantą savo darbo ir mokslo vietose. Diktantas nėra egzaminas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba“, – sakė Nacionalinio diktanto vertinimo komisijos pirmininkė, Vilniaus Žemynos gimnazijos Humanitarinio ir socialinio ugdymo skyriaus vedėja, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Aldona Šventickienė.  

       Jau penktus metus organizuoti Nacionalinį diktantą padeda Lietuvos paštas, aktyviai kviečiantis visus neabejingus gimtosios kalbos mylėtojus prisidėti prie lietuviško žodžio saugojimo.

       „Nacionalinio diktanto rašymas nėra vien tik gimtosios kalbos gramatikos žinių patikra. Tai – mūsų bendrystės puoselėjimas, kurį kuriame per kalbą. Kasmet vis didėjantis Nacionalinį diktantą rašančiųjų būrys įrodo, kad meilė gimtajai kalbai mus vienija. Tad šįmet dar aktyviau kvieskime ne tik savo draugus, artimuosius, kaimynus, bet ir kolegas, susibūrusius draugėn, rašyti Nacionalinį diktantą“, – ragino Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.

       Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.  Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 8000 žmonių.

       Nacionalinis diktantas organizuojamas kartu su ilgamečiais projekto partneriais – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

       Diktanto tekstas bus paskelbtas vasario 27 dieną svetainėse www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

         Diktantą Lietuvoje galite rašyti:

              kartu su savo kolektyvo nariais darbo vietoje;

              savo mokykloje;

              savo seniūnijos bibliotekoje;

              savo Savivaldybėje.

       iktantą savo darbo vietoje rašysiantys įmonių ir organizacijų darbuotojai savo darbus viename voke siunčia tiesiai konkurso organizatoriams. Organizatoriams darbus viename voke taip pat siunčia ir bibliotekų bei savivaldybių atstovai.  

       Diktantus organizatoriams siųskite adresu:

              Nacionalinio diktanto konkursui 
              AB Lietuvos paštas
              J. Jasinskio g. 16

       Daugiau informacijos www.diktantas.lt. Pasiteirauti – diktantas@diktantas.lt

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus
vyr. specialistas Gintautas Rimeikis
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.