Motiejui Valančiui skirtų renginių finalas Žemaičių Kalvarijos gimnazijoje

2016-03-04

 

 

       Vasario 26 d. Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijoje vyko baigiamasis vyskupo Motiejaus Valančiaus 215-ųjų gimimo metinių paminėjimo renginys. Jei prieš savaitę vykusioje konferencijoje daugiau buvo kalbama apie vyskupo asmenybę, tai šįkart labiau akcentuota jo kūryba. Renginyje buvo ne tik skaitomi M. Valančiaus kūriniai, bet ir mokinių pranešimai apie jo literatūrinę veiklą.

       Kaip žinome, neseniai baigėsi M. Valančiaus kūrybai skirtų rašinių konkursas. Jame dalyvavo šio rašytojo ir švietėjo vardu pavadintų mokyklų mokiniai. Tad į Žemaičių Kalvariją buvo pakviesti šio konkurso nugalėtojai. Pirmųjų vietų laimėtojai savo amžiaus grupėje susirinkusiai auditorijai perskaitė savo rašinius.

       Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Mažųjų knygos bičiulių festivalyje, tad bibliotekos vedėja Rita Gaučinė knygomis apdovanojo dalyvius: Austėją Gasiūnaitę, Eimantą Grikštą, Lauryną Raustį, Aistę Stanelytę, Arną Stanelį, Gretą Virketytę, Emą Paulauskaitę, Eveliną Brezgytę. 

       M. Valančiui skirtą renginį pagyvino liaudiški žaidimai bei iš Kretingos r. Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos atvykusių moksleivių liaudies kapela su savo smagia muzika, dainomis ir šmaikščiu žodžiu.Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.