Ministrę stebino augantis sergančiųjų tuberkulioze skaičius

2015-02-23

       Vasario 13-ąją Plungėje lankėsi sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Savivaldybėje ji susitiko su meru Audriumi Klišoniu ir Savivaldybės administracijos darbuotojais, medicinos į staigų vadovais, vėliau ministrė dar užsuko ir į ligoninę.

      Ministrė R. Šalaševičiūtė mero A. Klišonio paprašė išsakyti problemas, su kuriomis susiduria Savivaldybė ir Plungės sveikatos priežiūros į staigos. Meras paminėjo, kad rajonas turi stiprią ligoninę, Savivaldybės žinioje esančią VšĮ Plungės rajono greitąją medicinos pagalbą, tris privačias pirminės sveikatos priežiūros į staigas, keletą teikiančiųjų antrinio lygio paslaugas, nemažai odontologijos kabinetų, kaimuose veikia kelios ambulatorijos, medicinos punktai. Kalbėdamas apie ligas, A. Klišonis sakė, jog nerimą kelia augantis tuberkuliozės atvejų skaičius, juolab kad tarp ligonių esama ir sergančiųjų atvira šios ligos forma. Pasak mero, rajonas „neblizga“ ir dėl virškinimo, širdies bei kraujagyslių, psichikos ligų, daug savižudybių, didelis rūkančių mergaičių skaičius, netrūksta socialiai nedraustų asmenų, kuriems tenka teikti medicinos paslaugas. Didelė problema – plungiškiai nėra aktyvūs profilaktinio patikrinimo programose.

      Anot mero, neramu ir dėl prastų Greitosios medicinos pagalbos patalpų bei atgyvenusio į staigos transporto, kurį bent kiek atnaujinti ministrės prašė ir direktorė Marytė Mažonienė. „Šiemet į sigysime 60 A klasės automobilių, galbūt bent vienas bus skirtas ir Plungei“, – sakė R. Šalaševičiūtė. „Aš ypač nustebau pamačiusi, kad 2014 metais, palyginti su 2013-aisiais, tuberkuliozės atvejų pas jus padaugėjo kone dvigubai. Nors reikia pripažinti, jog ši liga plinta ir kitose savivaldybėse bei visose Baltijos šalyse“, – kalbėjo ministrė.

      Susitikime dalyvavusi Sveikatos ir grožio klinikos generalinė direktorė Vanda Bučienė iškėlė klausimą dėl lėšų vaikų ambulatorinei reabilitacijai. Anot jos, didžiąją dalį pinigų „praryja“ sanatorinė reabilitacija, nors ambulatorinė neretai yra kur kas efektyvesnė. „Ar nenumatoma didinti lėšų būtent ambulatorinei vaikų reabilitacijai?“ – domėjosi V. Bučienė. R. Šalaševičiūtės teigimu, ši sritis šiemet tikrai pajus pagerėjimą, nes reabilitacijos paslaugų plėtrai skirta kur kas daugiau lėšų.

 

Informacija parengta pagal laikraščio „Plungė“ medžiagą


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.