„Mazgas“ dar stipriau „surišo“ mūsų ir Lenkijos vaikus ir jaunimą  

2023-08-23

Visą praėjusią savaitę Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje netilo vaikų klegesys – čia vyko tarptautinė meno pakraipos stovykla, sukvietusi net 70 vaikų.

Didžioji dalis jų – Platelių meno mokyklos ir jos skyrių ugdytiniai bei vaikai iš Lenkijos – Plungės miesto partnerio Golub Dobžyno muzikos mokyklos moksleiviai.

Tarptautinei vaikų vasaros stovyklai ,,Mazgas 2023″ vadovavo vicemerai – Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis ir Golub Dobžyno vicemerė Danuta Malecka.

„Stovyklos pavadinimas ,,Mazgas” reiškia, kad mūsų tikslas – draugėn ,,surišti” Platelių meno mokyklos skyrių, veikiančių Alsėdžiuose, Žemaičių Kalvarijoje ir Kuliuose, ugdytinius, o šiemet – susidraugauti dar ir su Plungės bei su Golub Dobžyno vaikais ir jaunimu. Tikslas pasiektas – išmokome ne tik geriau muzikuoti, bet ir bendrauti, bendradarbiauti, draugauti. Puikus ir rezultatas – šiandien jau pakvietėme jus į tikrai puikų koncertą. Ačiū visiems dirbusiems šioje stovykloje ir pasirūpinusiems, kad vaikų laikas čia būtų kuo prasmingesnis”, – dėkojo vicemeras Žydrūnas Purauskis.

Su stovyklautojais visą savaitę dirbo ir pedagogai iš Golub Dobžyno, tarp kurių – šio miesto muzikos mokyklos direktorius, vargonininkas Rafal Gumiela.

Vaikai ir jaunimas žinių sėmėsi mokydamiesi kartu su Lietuvoje gerai žinomu kompozitoriumi ir dirigentu Tadu Šileika, kuris specialiai šiai stovyklai sukūrė tris kūrinius, vokalo mokino Renata Varnagirytė, dailės – Lina Ruginienė, Alma Vilnienė, Liudvika Švedė. Į stovyklos veiklas aktyviai įsitraukė ir Platelių meno mokyklos direktorius Linas Senkus, pavaduotoja Justė Tulickienė.

Savaitės darbo rezultatas – net trys koncertai. Vienas iš jų penktadienio vakarą įspūdingai suskambo Žemaičių Kalvarijos šventovėje – bendrus kūrinius parengė Tado Šileikos diriguojamas orkestras, solo partiją atlikusi Renata Varnagirytė, bažnyčios vargonais grojęs Rafal Gumiela ir į chorą susibūrę visi stovyklautojai.

Nuskambėjus paskutiniajam kūriniui, ilgai netilo plojimai ir sveikinimai. Beje, šeštadienį stovyklos uždarymo proga taip pat surengtas koncertas – muzika ir dainos skambėjo Alsėdžių piliakalnio papėdėje.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.