LR Seime aptarti svarbūs jaunimo politikos klausimai

2014-10-14

 

       Spalio 8–ą Lietuvos Respublikos Seime Jaunimo reikalų departamentas, bendradarbiaudamas su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, organizavo renginį jaunimo politikos įgyvendinimo ir informacijos sklaidos klausimais.

       Forume kartu su Plungės rajono Jaunimo reikalų tarybos esamais ir būsimais nariais dalyvavo Savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius, mero patarėjas Gintautas Vaitkevičius, Jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė, Plungės atviro jaunimo centro direktorė Uršulė Stonkutė. Savivaldybių jaunimo reikalų tarybos (toliau – SJRT) dirba tam, kad jauni žmonės, gyvenantys skirtingose vietovėse, galėtų iškelti jiems aktualius klausimus, spręsti problemas bei taip inicijuoti pokyčius jaunimo politikoje. Stiprios SJRT, išnaudojančios visas joms įstatymais suteiktas galimybes, pasiekia, kad jų savivaldybėje priimant sprendimus dalyvautų jauni žmonės.

       Forumo pradžioje sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius bei Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius Mindaugas Kuliavas.

       Renginyje vietos politikai, savivaldybių administracijos darbuotojai bei jaunimas susirinko prie vieno stalo, diskutavo ir ieškojo naujų sprendimų, kaip įgyvendinti jaunimo politiką Lietuvos savivaldybėse. Interaktyviose veiklose dalyviai galėjo įgyti naujų žinių, padėsiančių jų tolimesniuose darbuose: gyvojoje bibliotekoje gerąja patirtimi dalijosi SJRT atstovai iš skirtingų Lietuvos vietų, informavimo centre vyko filmukų apie jaunimą bei knygos apie tarpžinybinį bendradarbiavimą jaunimo politikos srityje pristatymas, viešinimo dirbtuvėse visas dėmesys buvo skirtas priemonėms, kaip padaryti SJRT veiklą geriau matomą. Čia net buvo siūloma susikurti įsimintiną SJRT logotipą, o jaunimo iniciatyvai ir patirtims skirtoje erdvėje pristatyti įvairūs pažintiniai stalo žaidimai, padedantys suprasti, kaip veikia institucijos, dalyvaujančios jaunimo politikoje.

       SJRT nariai yra skirtingų politikos sričių atstovai, turintys savo pozicijas, patirtį ir veiklos kryptis. Todėl, tik išgirdus visų pusių nuomones ir pasidalijus gerąja patirtimi, gali būti priimami sprendimai, palankūs jaunam žmogui.

Video informacija  https://www.youtube.com/watch?v=kPEFNzo_ATY

Vertas Jūsų dėmesio mokomasis filmas „Kartų polilogas. Kaip ugdyti šiuolaikines kartas?“ https://www.youtube.com/watch?v=qzMFgy9LlJQ

 

Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Vaitkevičius

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.