Lietuvos paštas ragina gyventojus įsirengti pašto dėžutes

2015-10-05

       Lietuvos paštas, siekdamas gerinti siuntų, prenumeruojamų leidinių ir kitos rašytinės informacijos pristatymo kokybę, ragina gyventojus į sirengti tvarkingas pašto dėžutes. Saugios gali būti tik į tvarkingas pašto dėžutes laiškininkų pristatytos siuntos.

       „Tiek gyventojus, tiek į mones norime darsyk primygtinai paraginti į sirengti tvarkingas pašto dėžutes. Sulūžusi, kiaura, nesandariai užsidaranti ar nerakinama pašto dėžutė – viena iš pagrindinių laiškų, prenumeruotos spaudos ar kitos spausdintinės informacijos (pvz., paštu siunčiamų sąskaitų) dingimo priežasčių. Dėl netvarkingos pašto dėžutės ar jos nebuvimo daugiausia nepatogumų ir sunkumų patiria patys gyventojai ir į monės.

       Raginame nedelsti ir dar iki žiemos pasirūpinti tvarkingomis pašto dėžutėmis, kad šventiniai sveikinimai ir laiškai kiaurose pašto dėžutėse nepermirktų nuo lietaus ir sniego, o kalėdinių dovanų siuntos saugiai pasiektų adresatus“, – teigia Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.

       Lietuvos paštas primena, kad Lietuvos Respublikos pašto į statyme numatyta, jog už pašto dėžučių į sirengimą atsakingi pašto siuntos gavėjai – gyventojai, į monės, į staigos, organizacijos. Pašto dėžutės turi būti į rengtos laiškininkams lengvai prieinamose vietose:

daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte;

individualiuosiuose namuose – prie į ėjimo į gyvenamąją teritoriją arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių;

sodininkų bendrijose – prie pagrindinių į važiavimų į sodininkų bendriją;

į monėse, į staigose ar organizacijose– prie pagrindinio į ėjimo į pastatą.

       Laiškininkams neprivaloma pristatyti siuntą, jeigu pašto dėžutė į rengta jam neprieinamoje vietoje arba jos iš viso nėra. Tokiu atveju gavėjas turi pats atvykti į savo teritorijos paštą ir atsiimti jam adresuotą siuntą.

       Pasak I. Dundulienės, ypatingų reikalavimų pašto dėžutėms nėra taikoma. „Svarbiausia, kad pašto dėžutė būtų tvarkinga, sandari, rakinama, į ją tilptų gaunama korespondencija, prenumeruoti leidiniai. Be to, pašto dėžutės turi būti aiškiai ir suprantamai numeruotos, į skaitomai užrašytas į monės, į staigos, organizacijos pavadinimas“, – pažymėjo ji.

       Šiuo metu Lietuvoje registruota daugiau nei 1,9 mln. adresų, tačiau, Lietuvos pašto skaičiavimu, kas penktas adresatas turi netvarkingą pašto dėžutę arba išvis jos neturi.

       Įsigyti gaunamų laiškų dėžutę galima paštuose ir didesnėse parduotuvėse.

       Lietuvos paštas šį mėnesį suteikia progą naują ir tvarkingą pašto dėžutę paštuose į sigyti penktadaliu pigiau. Visą spalį visuose paštuose pašto dėžutėms bus taikoma 20 proc. nuolaida!

       Daugiau informacijos apie pašto dėžučių į sirengimą – tel. 8 700 55 400.

       Akcinė bendrovė Lietuvos paštas – plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą turinti bendrovė Lietuvoje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

 

Tomas Bašarovas
AB Lietuvos paštas

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.