Lietuvos kamerinio orkestro koncertas X tarptautiniame Mykolo Oginskio festivalyje

2015-09-01

 

       X tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio pradžios koncertas, sulaukęs didelio žiūrovų dėmesio, skleidžiasi naujomis muzikinėmis paralelėmis. Rugsėjo 2 d. (trečiadienį) 18 val. Lietuvos kamerinis orkestras –  meno vadovas ir dirigentas Sergejus Krylovas –  pakvies į koncertą, kurį diriguos prof. Juozas Domarkas. Programoje suskambės ištisa kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio (1765 – 1833)  polonezų kaskada: Polonezas a – moll, Polonezai Nr. 4, 5,11, 14,  muzikos mylėtojai išgirs  kompozitorių Antonijaus Vivaldžio (1678 – 1741), Volfgango Amadėjaus Mocarto (1756 – 1791), Luidžio Bokerinio (1743 – 1805) kūrinius.

       Apie bendraamžio italų kompozitoriaus, violončelininko L.  Bokerinio  kūrybą Mykolas Kleopas Oginskis trumpai užsiminė knygoje „Laiškai apie muziką“. Jo kūrybai būdingas lengvumas, grakštumas, melodingumas. Šiame koncerte klausytojai girdės L. Bokerinio Sinfonia op 22/ b-mol.

       Su vienu žymiausiu ir įtakingiausiu klasicistinės muzikos austrų kompozitoriumi V. A. Mocartu M. K. Oginskis buvo susitikęs tik kartą ir apie tai aprašė „Laiškuose apie muziką“:  „Mocartą mačiau taip pat tik vieną kartą, ir tik atsitiktinai, likus iki jo mirties maždaug trejiems metams. Beveik valandą buvome vienoje kompanijoje ir tame pačiame kambaryje, bet nežinojau, kad esu greta tokio garsaus žmogaus, su kuriuo kuo seniausiai troškau susipažinti. Jis išėjo pirma manęs ir neturėjau malonumo tarti jam žodelį“. Programoje skambės V. A. Mocarto Divertismentas Nr.3.

       Lietuvos kamerinis orkestras koncerte iš didžiulio  Antonijaus Vivaldžio –  italų dvasininko, baroko kompozitoriaus, smuikininko –  kūrybinio palikimo (sukūrė 40 operų, oratorijų,  465 instrumentinių koncertų) pasirinko atlikti jo  Sinfonia RV 114 C- dur.

       Lietuvos kamerinis orkestras – vienas iš labiausiai įvertintų Lietuvos orkestrų, gyvavimo pradžią skaičiuojantis nuo 1960 metų. Jo įkūrėjas – žymi muzikos pasaulio figūra – Lietuvos dirigentas  prof. Saulius Sondeckis.

       Lietuvos kamerinis orkestras per 55 gyvavimo metus pasiekė aukštą meistriškumo lygį, sukaupė didelę sceninę patirtį. Nuo 2008 metų kameriniam orkestrui vadovauja pasaulinio garso virtuozas smuikininkas Sergejus Krylovas. Žymiausias mūsų šalies kamerinis orkestras laukiamas svečias įvairiose šalyse: šiemet intensyvus gastrolių maršrutas apjungė Vokietiją, Italiją, Kiniją, Islandiją –  jis laukiamas ir X tarptautiniame Mykolo Oginskio festivalyje.

Koncerto vedėjas Viktoras Gerulaitis

Festivalio renginiai nemokami

 

Danutė Einikienė
Žemaičių dailės muziejus
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.