„Lietuvos draudimas“ ir Plungės rajono savivaldybė ragina rūpintis moksleivių saugumu keliuose

2016-08-10

Rugsėjo mėnesį visoje Lietuvoje vyks jau tradicija tapusi saugaus eismo akcija „Apsaugok mane“. Jos iniciatorė bendrovė „Lietuvos draudimas“ kartu su Plungės rajono savivaldybe skatins eismo dalyvius būti atsargiais. Savivaldybė prie Plungės miesto mokyklų esančias perėjas pažymės specialiu „Apsaugok mane“ ženklu, o „Lietuvos draudimas“ kiekvieną mokyklinio amžiaus vaiką nuo nelaimingų atsitikimų kelyje nemokamai apdraus 5 tūkst. eurų.

Dėmesys – jauniausiems

Akcija „Apsaugok mane“ Plungės rajono savivaldybėje organizuojama jau ne vienus metus. Jos metu asmens draudimo apsaugą visiems šalies moksleiviams suteikianti bendrovė „Lietuvos draudimas“ ragina eismo dalyvius kelyje būti itin atidžiais.

„Kiekvieną rudenį šalies miestų ir miestelių gatvėse padaugėja jaunųjų eismo dalyvių. Kai kuriems jų – tai pirmi savarankiški žingsniai keliaujant į mokyklą ar skubant iki autobuso stotelės. Tokiu metu atidžiai ir apgalvotai kelyje turėtų elgtis visi eismo dalyviai. Juk atsargumas gėdos nedaro, o kai kuriose situacijose vieno eismo dalyvio atidumas gali tapti kito išsigelbėjimu“, – sakė „Lietuvos draudimo“ Vakarų regiono pardavimų plėtros skyriaus vadovas Giedrius Radikas.

Vairuotojai, kaip valdantys padidintos rizikos transporto priemones, būdami kelyje turėtų pagalvoti ne tik apie savo, bet ir apie pėsčiųjų veiksmus. Anot G.Radiko, ypatingą dėmesį vairuotojai turėtų skirti jauniesiems eismo dalyviams, kurie ne visada apgalvoja savo veiksmus gatvėje ir tam tikrais atvejais yra linkę pasielgti spontaniškai.

Kur kreiptis nukentėjus?

Bet nuo nelaimių nėra apsaugoti ir patys atsargiausi. Todėl „Lietuvos draudimo“ moksleiviams suteikiamas asmens draudimas galioja visoje Lietuvoje ištisą parą visą rugsėjo mėnesį . Kiekvienas šalies moksleivis nuo nelaimingų atsitikimų kelyje apdraustas 5 tūkst. eurų suma.

Moksleiviui, kuris keliauja pėsčiomis ar važiuoja dviračiu, patekus į eismo į vykį , jo tėvai ar globėjai turėtų apie tai pranešti „Lietuvos draudimui“ telefonu 1828. Užregistravus į vykį , bendrovės specialistai išsamiai paaiškins, ką daryti toliau.

„Ne visi moksleivių tėveliai žino, kad jų mokyklinio amžiaus atžalos rugsėjo mėnesį turi draudimo apsaugą. Raginame policijos, vietos savivaldos atstovus ir mokytojus priminti mokinių tėveliams, kad nutikus į vykiui kelyje, jie gali kreiptis į mus dėl patirtos žalos atlyginimo“, – sakė G.Radikas.

Per pastaruosius kelerius metus bendrovė keliuose nukentėjusių moksleivių tėvams yra išmokėjusi nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų siekusias draudimo išmokas.

Nelaimių sumažėjo

Lietuvos kelių policijos duomenimis, eismo į vykių skaičius rugsėjo mėnesį , kuomet nukenčia pėstieji vaikai, per pastarąjį dešimtmetį yra sumažėjęs apie du kartus.

„Lietuvos draudimo“ inicijuota akcija „Apsaugok mane“ vyksta nuo 2000-ųjų ir yra tapusi rudens tradicija. Jos metu kartu su šalies policijos atstovais rengiamos edukacinės iniciatyvos, skirtos mažiesiems eismo dalyviams, ir į gyvendinamos kitos saugaus eismo priemonės, kuriomis siekiama pagerinti avaringumo situaciją Lietuvos keliuose.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.