Latvių literatūros vakaras

2024-05-09
2024-05-17 Latvių literatūros vakaras

Gegužės 17 d. 16.30 val. Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia į antrąjį projekto „Literatūriniai susitikimai Plungės viešojoje bibliotekoje: tegu kalba vertėjas“ renginį. Šis renginys skirtas latvių literatūrai. Į renginį atvyksta Andris Kalnozols (g. 1983) – latvių aktorius, dramaturgas ir rašytojas, kylanti Latvijos literatūros žvaigždė. 

Jo pirmasis romanas „Mane vadina Kalendorium“, Latvijoje pasirodęs 2020 metais, tapo kultine knyga, sulaukė didelio pasisekimo: knygos tiražas buvo kartojamas, o vėliau kūrinys buvo ekranizuotas ir inscenizuotas. Latvių literatūros kritikai šią knygą lygina su amerikiečių rašytojo Winstono Groomo (1943–2020) romanu „Forestas Gampas“. Tai iš tiesų unikalus naujausios latvių literatūros tekstas. Knyga „Mane vadina Kalendorium“ jau išversta į armėnų ir lietuvių (2022 m.), verčiama į kitas kalbas.

Renginį ves ir autorių šnekins literatūros kritikas, romano į lietuvių kalbą vertėjas, Šv. Jeronimo premijos laureatas Laimantas Jonušys.

Mielieji plungiškiai, artimesni ir tolimesni mūsų kaimynai, nepraleiskite unikalios progos – išskirtinio susitikimo su išskirtinėmis asmenybėmis!

Visus kviečiame, visų laukiame!

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybė.

Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.