Kviečia „Muziejų naktis Bukantėje – 2013!”

2013-05-08

 

 

  Tarptautinė muziejų taryba (ICOM) kasmet inicijuoja Tarptautinės muziejų dienos (gegužės 18 d.) renginius. Šių metų tema –„Muziejai (Atmintis + Kūrybiškumas) = socialiniai pokyčiai“.

  Ši diena sutampa su Prancūzijos muziejų iniciatyva rengti tarptautinę muziejų bendruomenės akciją „Europos muziejų naktis”. Iniciatyva išplito ne tik po didžiuosius Europos miestus – Paryžių, Berlyną,  Oslą, – bet greitai nuvilnijo ir rado atgarsį beveik visuose Europos miestų ir miestelių muziejuose. Kartu su pavasariu plačiai atveriamos muziejų durys, kad  pritrauktų kuo įvairesnius visuomenės sluoksnius, o ypač jauną auditoriją, supažindintų su kultūriniais lobynais, vertybėmis. Muziejų ekspozicijos atsiveria kitoje šviesoje: romantiška nakties aura apgaubia jas paslapties šydu.

  „Muziejų naktis Bukantėje – 2013!”. Gegužės 18 d., šeštadienį,  jau 9-ąjį kartą Žemaičių dailės muziejus organizuoja  „Muziejų naktis“ ir šį sykį nemokamai kviečia naktinius lankytojus į Bukantę, rašytojos Žemaitės tėviškę. Žmogaus, meno ir gamtos simbiozė skleisis įvairiausiais pavidalais. Nuo 19:00 val. iki gilios nakties lankytojams atviros visos kultūrinės – istorinės Bukantės erdvės: Bukantės koplyčia, memorialinis rašytojos Žemaitės muziejus, įstabaus grožio gamtos panorama – Čerauninkalnis, Kojtė, Blendžiavos pakrantės ir t. t. – viskas, kas mena prasmingą ir įdomią žemaičių praeitį ir…ateitį. Šią naktį kiekvienas, atvykęs į Bukantę, pasisems neišdildomų įspūdžių.

Danutė Einikienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.