Keliaujančios architektūros dirbtuvės kurs išliekamąją vertę turinčius projektus Milašaičių viešosiose erdvėse

2017-07-04

         Keliaujančios architektūros dirbtuvės (KAD) – vasaros atostogų metu vykstantis projektas, kuriuo siekiama atkreipti visuomenės, ypač vaikų, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką ir parodyti, kad jos puoselėjimas gali būti į domus, žaismingas ir į traukiantis užsiėmimas, į gyvendinamas realiomis, daug materialiųjų ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis.

         Aplinka, kurią siekiame sukurti  – tai kokybiška, estetiška viešoji (fizinė) erdvė. Tačiau iš patirties žinodami, kad komandos vizitas miestelyje neapsiriboja vien tik viešosios erdvės kūrimu, suprantame, kad vienas projekto tikslų – ir miestelio bendruomenės, kuri kurs ir naudosis ta erdve po dirbtuvių, aktyvinimas. 

 PROJEKTO TIKSLAS

         Pagrindinis projekto tikslas – skatinti vaikus ir jaunimą būti aktyviais savo aplinkos kūrėjais, aktyvinti bendruomeninę veiklą ir pilietiškumą mažiausiuose ir (ar) sunkiausiai besilaikančiuose Lietuvos miesteliuose.

         Vaikai – naujoms idėjoms imliausia bendruomenės dalis, todėl dirbame su jais. Be to, provincijoje tai ir silpniausia, labiausiai pažeidžiama, jautriausia jos dalis, kuri dažniausiai neturi savo balso aplinkos kūrime ar miestelio gyvenime.

 

PATIRTIS

         Keliaujančios architektūros dirbtuvės jau į vyko tris kartus: 2013 metais aplankėme 16 miestelių su 3 dienų dirbtuvėmis, 2015 metais – 10 miestelių su 4 dienų dirbtuvėmis. 2016 m. išplėtėme projekto aprėptį – architektams į pagalbą pakvietėme į vairių sričių profe sionalius menininkus, dirbančius viešose erdvėse, tyrėjus ir aplankėme 5 miestelius.

         Apibendrinę 2016 m. patirtį bei matydami tolesnę profesionalių menininkų į traukimo į projektą prasmę, toliau tęsime menininkų ir architektų bendradarbiavimą. 

KOMANDA

         Dėl dirbtuvių tarpdiscipliniškumo, KAD komanda yra sudaryta iš į vairių kūrybinių specialybių žmonių: architektų, vizualiųjų menų atstovų, pedagogų, tyrėjų – sociologų ir t. t. Iš viso 6 – 7 žmonės. 

PROJEKTO EIGA

          2017 m. vasaros atostogų metu architektų komandos aplankys 7 miestelius skirtinguose Lietuvos regionuose ir kiekviename surengs 5 dienų kūrybines dirbtuves vaikams ir jaunimui.

           Dirbtuvių metu kursime materialius išliekamąją vertę turinčius projektus viešosiose erdvėse, kurie burtų miestelio bendruomenę ir skatintų projekto tęstinumą. Dirbtuvių dalyviai tyrinės savo aplinką bei kurs naujas, tvarkys esamas erdves ir mažosios architektūros objektus ne tik sau, bet ir visiems gyventojams. 

           Šių metų projekte išlaikomas „kelionės“ principas – iš vieno miestelio į kitą projekto organizatoriai keliaus „kūrybiniu autobusiuku“. Tai ne tik transporto priemonė, bet ir projekto simbolis, atkreipsiantis vietinių gyventojų, regioninės ir nacionalinės žiniasklaidos dėmesį . 

PROJEKTO REZULTATAI

           Projekto metu vaikai aktyviai į traukiami į kūrybinį procesą, kurio metu į rengiama nauja arba perprogramuojama esama miestelio viešoji erdvė. 

2017 METAIS ĮVYKS:

– 7 kūrybinės dirbtuvės mažiausiuose Lietuvos miesteliuose;

– 7 materialūs išliekamąją vertę turintys projektai viešosiose erdvėse;

– dirbtuvių metu vakarais planuojama ir šviečiamoji kultūrinė programa (filmų peržiūros, koncertai, diskusijos ir pan.) visai miestelio bendruomenei;

– projekto rezultatų paroda, keliausianti po Lietuvos regionų centrus.

 

Plungės r. Milašaičių k. jie bus rugpjūčio 2-6 d. imtinai. 

Vietos koordinatorė Vitalija Gladiševa, tel.  8 662 01 583.

 

PROJEKTO VYKDYTOJAI:

Projektą rengia VšĮ „Architektūros fondas“ savanoriai (http://archfondas.lt/lt).

Projektą remia LR kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.