„Keistuolių teatras“ į Plungę atvyksta su roko fantasmagorija

2017-01-20

 

 

       Vasario 7 dieną, 18 valandą, Plungę aplankys vienas labiausiai intriguojančių muzikinių įvykių Lietuvos teatrų istorijoje, precedento neturinti „Keistuolių teatro“ premjera – roko fantasmagorija „Edis Agregatas, arba (ne)mirštančio optimisto gyvenimas ir mirtis“. Pirmą kartą Lietuvos scenoje pasirodo Andriaus Tapino knygų gerbėjams bei „Fall Out“ žaidėjams  puikiai pažįstamos steampunk stilistikos roko fantasmagorija, kurioje muzikaliausi „Keistuolių teatro“ aktoriai, virtę įspūdingais industrializmo laikų personažais, ne tik dainuoja, bet ir muzikos instrumentais gyvai atlieka spektaklio režisieriaus, kompozitoriaus bei aktoriaus Aido Giniočio sukurtas dainas, aranžuotas art roko stiliumi. Kitaip, nei įprasta teatre, miuzikluose ar net Brodvėjuje, spektaklio kūrybinė komanda imasi sudėtingo iššūkio sujungti visus šiuos elementus į vieną unikalų bei į žanro rėmus sunkiai įsispraudžiantį muzikinį įvykį.

       Už roko fantasmagorijos režisūrinio vairo stojęs Aidas Giniotis roko garsais skambantį reginį iliustruoja fantasmagorinėmis scenomis iš mitinio amžinai laimingo pranašo Edžio Agregato gyvenimo. Žiūrovui atsiveria postapokaliptinio ateities pasaulio vaizdas: distopinėje visuomenėje nebelikę juoko, išnykusios idėjos, o laimė tapusi tik tolimu, nepažįstamu terminu. Tokiame džiaugsmo nepažįstančiame pasaulyje netikėtai randamos Edžio Agregato relikvijos bei kvazimechaninės psalmės, atvedančios prie paties Edžio kapo, kur prasideda muzikinė kelionė per tikrąjį legendinio pranašo gyvenimą.

       Įspūdingą muzikinį įvykį kuria aktoriai bei muzikantai, puikiai pažįstami ir iš kitų muzikinių projektų – I. Stundžytė ir J. Urnikytė („Kuli Family“), D. Miniotas (ex „Šiaurės Kryptis“ ir „Canis Lupus“), G. Zapalskis („Whalesound“) – ir ypatingą populiarumo bangą pagavusio „Solo ansamblio“ J. Šarkus bei G. Kiela. Kūrybinio proceso spiritus movens – režisierius ir mylimas bardas Aidas Giniotis, sukūręs visas nuo punk iki roko baladės varijuojančias muzikinės misterijos dainas, atskleidė, jog fantasmagoriški, ironijos nestokojantys kūriniai turi ir autobiografinių elementų bei buvo inspiruoti tikrų įvykių. Šie iki šiol niekada negirdėti kūrybos vaisiai, scenoje susijungiantys su steampunk estetiką atspindinčiomis, industrializmo pradžią ir Viktorijos laikus menančiomis dekoracijomis bei scenografės Ramunės Skrebūnaitės kurtais įspūdingais kostiumais, žiūrovams atskleidžia vieną nuoseklią ir stebėtinai žmogišką mistifikuoto pranašo Edžio Agregato istoriją, stebinančią unikaliu muzikiniu ir estetiniu savo pavidalu.

       Išgirsti, kaip skamba Edžio Agregato pasaulis, „Keistuolių teatras“ Plungės žiūrovus pakvies jau visai netrukus – vasario 7 dieną, 18 valandą.

 

Parengė Agnė Vidugirytė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.