Karjeros diena – 2020

2020-01-30
Klaipėdos valstybinės kolegijos technologijų fakultete
Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje
Paskaita SMK

 

 

Sausio 27 dieną Plungės „Saulės“ gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo renginys –  „Karjeros diena – 2020”. Renginio tikslas – įkvėpti, motyvuoti ir padėti gimnazistams pasirinkti profesijas, kurios ateityje garantuotų mėgstamą darbą ar paskatintų kurti nuosavą verslą.

I – II-ų klasių gimnazistams buvo suorganizuotos turiningos išvykos į Klaipėdą. Pirmokams vyko edukacinė saldainių gamybos programa UAB „Roshen“, Klaipėdos turizmo mokykloje mokiniai susipažino su konditerio, sporto klubo veiklos organizatoriaus, virėjo ir poilsio paslaugų agento profesijomis. Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje jiems buvo pristatyta ne tik jūrų verslo specialistų rengimo programa, jūreivystės istorija, bet ir specialių simuliatorių pagalba mokiniai galėjo valdyti laivus esant įvairioms jūrinėmis situacijoms. II klasių gimnazistai apsilankė vienoje iš didžiausių ir moderniausių baldų gamybos įmonių Lietuvoje – AB „Klaipėdos baldai“, kuri į užsienio rinką eksportuoja visą produkciją. Privačioje laivų krovos bendrovėje Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje „BEGA“ apžiūrėjo, kaip įmonė teikia krovinių perkrovimo iš sausumos transporto į jūrinį transportą, sandėliavimo bei kitas transporto – logistikos paslaugas. Lankėsi UAB „Fortum Klaipėda“, pirmoje tokioje jėgainėje Lietuvoje ir Baltijos šalyse, naudojančioje nepavojingas komunalines ir pramonės atliekas kaip kurą, UAB „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“, gaminančioje elektros instaliacijos rinkinius Volvo, Renault sunkvežimiams ir Mercedes – Benz automobiliams, bei susipažino su Klaipėdos valstybinės kolegijos Technologijų fakultetu.

III ir IV klasių mokiniai gimnazijoje turėjo galimybę susitikti su buvusiais mokyklos auklėtiniais ir žinomais Plungės rajono žmonėmis. Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskis, Plungės rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis,  VšĮ Plungės rajono savivaldybės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius, Plungės miesto seniūnijos seniūno pavaduotojas, sporto klubo „Versmė“ pirmininkas Gintaras Domarkas, IĮ „Beno jautis“ savininkas, ūkininkas Paulius Bartkevičius, UAB „Amona“ vadovas Valerijus Stonkus, UAB „Eurosistema ir ko“ direktorius Vygandas Ivanauskas ir Valstybinės įmonės valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninio padalinio medelyno vadovas Eugenijus Barniškis pasidalino savo sėkmės istorijomis.  Po to gimnazistai susitiko su Kauno technologijos universiteto, Klaipėdos universiteto, Vilniaus universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos, Lietuvos sporto universiteto, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto bei Klaipėdos valstybinės kolegijos, Kauno kolegijos, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Socialinių mokslų kolegijos  bei UAB „Kalba.lt“ atstovais. Mokiniai klausėsi Klaipėdos valstybinės kolegijos dėstytojos Ilvijos Pikturnaitės paskaitos „Aš – lyderis“, Socialinių mokslų kolegijos Partnerysčių vadovės Ilmos Ruškienės – „Iššūkiai puola!!! Kaip juose jaustis patogiai?“, UAB „Kalba.lt Darnaus žmogaus centro konsultantų Anastasios Pakhomovos ir Lauryno Puidoko paskaitos „Renkuosi ateitį sau“ ir „Karjeros pasirinkimo paslaptys“. Daug svarbios informacijos stosiantieji 2020 ir 2021 metais išgirdo ir iš Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti aukštojo mokslo konsultantės Odetos Kardauskės.

Tai buvo intensyvios veiklos diena, kurios metu išvykos ir susitikimai su įvairių mokyklų atstovais ir svečiais mokiniams suteikė daug naujos ir vertingos informacijos, paskatino apmąstyti, analizuoti, ieškoti ir pasirinkti patį tinkamiausią savo ateities kelią.

Paskaitos KVK UAB „Fortum Klaipėda“
UAB „Roshen“ UAB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija BEGA
Paskaita VU Psichologės  Vaidos Vaičikauskienės paskaita
Aukštųjų mokyklų atstovai „Saulės” gimnazijoje Gimnazijos svečiai


Ugdymo karjerai koordinatorė Irena Norgėlienė


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.