Kaip Kulių krašto bendruomenė „Alantas“ vykdė projektą „Atgaiva sielai“

2019-01-03


 

 

Kulių krašto bendruomenė „Alantas“ baigė įgyvendinti Sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Atgaiva sielai“, kuris buvo skirtas emocinei sveikatai gerinti. Projekto metu vaikai su visuomenės sveikatos specialiste naudojo meno terapijos priemones, stengėsi išmokti atpažinti ir įvardyti savo išgyvenimus, emocijas, kalbėti apie savijautą ir nusakyti, kas juos daro laimingus; gamino emocijų dėžutes, piešė ir spalvino. Šiuose užsiėmimuose dalyvavo 2-5 kl. mokiniai.

Suaugusiesiems buvo pasiūlyta juoko joga, kurią vedė profesionali juoko jogos trenerė Jolita Benetienė. Susirinkusiesiems labai patiko užsiėmimas, nevaldomas juokas ir trenerė, tad nusprendė susitikti dar kartelį ir išbandyti kvėpavimo pratimus stresui suvaldyti. Taip pat buvo pasiūlyta kelionė į Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parką, kuriame kuliškiai dalyvavo edukacinėje programoje, skirtoje pažinti savo dvasinius pojūčius ir emocijas, palikti problemas vaikščiojant labirintais; aplankė knygnešių šaltinį bei pabuvojo šeimos ūkyje „Vilkų kitokie sūriai“, kurio pagrindiniai tikslai – auginti ir kurti tai, kas teikia džiaugsmą, nes vertybės glūdi gebėjime (iš)saugoti aplinką bei sugyventi dermėje su ja. Sūrininkas Paulius Klapatauskas priminė, kad dažniau atsigręžtume į gamtą, juk, pasivaikščioję po mišką, ramiai pabuvę su savimi ir susidėlioję mintis, galime išspręsti nemažai kylančių emocinių-psichologinių problemų.

Projektu buvo siekiama įgalinti suaugusiuosius ir vaikus gerinti savo psichinę-emocinę sveikatą, naudojant įvairius, kiekvienam prieinamus, terapinius metodus.Kulių bendruomenės informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.