Jubiliejinė akcija „Kalėdinė eglutė – namų šilumai” grįžta ir į Plungę

2017-01-03

       Sausio 5–9 dienomis jau dešimtus metus iš eilės vyks tradicija tapusi akcija „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“. Jos metu gyventojai bus kviečiami nupuoštas kalėdines eglutes ar jų šakas atnešti į specialius konteinerius, kurie bus pastatyti net 39-ose vietose skirtinguose Lietuvos miestuose.  

       Pasak dešimtmetį gyvuojančios akcijos iniciatorių, ekologijos verslo bendrovės „Ecoservice“  vykdomosios direktorės Daivos Skrupskelienės, praėjusiais metais surinktas rekordinis šių kalėdinių simbolių atliekų kiekis nuteikia optimistiškai, todėl šiemet tikimasi dar didesnio gyventojų aktyvumo.

       „Pastebime, jog kiekvienais metais patys gyventojai išreiškia vis didesnį norą prisidėti prie ekologiškos ir švarios aplinkos puoselėjimo, noriai dalyvauja šioje akcijoje ir ją palaiko. Tai labai sveikintina, nes be pačių miestiečių įsitraukimo būtų kur kas sudėtingiau spręsti daugelį su atliekų tvarkymu susijusių problemų. Tikiuosi, jog šiais metais aktyvumu išsiskirs ne tik didžiųjų, bet ir mažesnių miestų gyventojai, bei pavyks išvengti ne vietoje paliktų eglučių ar jomis perkrautų konteinerių vaizdo“, – vylėsi D. Skrupskelienė.

       Akcijos metu surenkamos žaliaskarių atliekos yra perdirbamos ir virsta ekologišku kuru arba kompostu, taip tausojant gamtos išteklius bei mažinant užterštumą. „Ecoservice“ duomenimis, praėjusių metų akcijos metu specialiuose konteineriuose iš viso buvo surinkta 890 kubinių metrų žaliaskarių atliekų.

       „Šiais metais specialiais akcijos „Kalėdinė eglutė – namų šilumai” lipdukais pažymėtus konteinerius iki sausio 9 dienos vėl bus galima rasti prie daugiabučių, prekybos centrų, kultūros namų ir kitose žmonių susibūrimo vietose”, – priminė D. Skrupskelienė. Atnešti ir tvarkingai palikti atitarnavusias kalėdines puošmenas gyventojai bus kviečiami net keturiolikoje Lietuvos miestų – Vilniuje, Šiauliuose, Plungėje, Vilkaviškyje, Kazlų Rūdoje, Kybartuose, Širvintose, Šilutėje, Šilalėje, Pagėgiuose, Trakuose, Lentvaryje, Lazdijuose ir Klaipėdoje.

       Tikslios surinkimo vietos Plungės mieste:

1. Senamiesčio aikštėje.

2. Aikštelėje prie sankryžos Lentpjūvės bei Dariaus ir Girėno gatvių.

3. Aikštelėje prie namo A. Vaišvilos g. 3.

4. Aikštelėje prie namo V. Mačernio g. 8.

5. Aikštelėje prie namo V. Mačernio g. 41.

6. V. Mačernio gatvėje (priešais „Rubijos“ parduotuvę).

7. Aikštelėje prie Telšių teritorinės darbo biržos, A. Jucio g. 9.

8. A. Jucio gatvėje, prie vaikų lopšelio-darželio „Rūtelė“.

       Plungės miesto eglė bus papuošta iki Grabnyčios šventės (vasario 2 d.).

 

Plungės miesto seniūnijos informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.