Iš Kultūros ministerijos – su geromis naujienomis

2023-07-19

Šią savaitę Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis Kultūros ministerijoje susitiko su kultūros viceministru Rimantu Mikaičiu. Aptarta daug Plungės rajonui aktualių klausimų.

Vienas iš jų – kad reikia suaktyvinti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kelio programą, į kurią yra įsitraukusi ir Plungės rajono savivaldybė, tiksliau – Žemaičių dailės muziejus. Juolab kad artėja šio visame pasaulyje žymaus dailininko ir kompozitoriaus jubiliejus – jo 150-osios gimimo metinės (2025 m.).

Kalbėta apie kunigaikščių Oginskių rūmų žirgyno atnaujinimo 3-iąjį etapą, kuriam norima gauti 1,1 mln. eurų finansavimą. Salė jau sutvarkyta, patalpos atlikėjams – taip pat, beliko rytinė pastato dalis, kuri svarbi į renginius atvykstančiai publikai. Ten bus įrengta rūbinė, tualetai. Be viso šito renginiai žirgyne – gerokai apsunkinti. „Dabar vyksta projektų, kurių – net 57, vertinimai. Liepos 27-ąją pas mus lankysis Centrinės projektų valdymo agentūros atstovai, apžiūrės žirgyną. Tikimės, kad pasiseks laimėti finansavimą“, – sako meras.

Kitas aptartas klausimas – galimybė gauti lėšų Kulių bažnyčios šventoriaus tvoros remontui. Mat tvarkant kelius, tankinant gruntą, tvora įtrūko, pajudėjo, ir ją būtina tvarkyti. Tad tikimasi, kad Kultūros paveldo departamentas skirs lėšų šiam neatidėliotinam darbui.

Kalbėta ir apie tai, kad Telšių regiono savivaldybių netenkina dabartinė regioninių kultūros tarybų finansavimo schema, pagal kurią lėšos paskirstomos labai netolygiai, neatsižvelgiant į parengtų projektų kokybę. Dabar vienam Telšių regiono gyventojui tenka vos 1,77 euro, o, pavyzdžiui, Tauragės – 2,94 euro. „Tai netenkina ne tik mūsų, bet ir kitų apskričių, – minėjo meras Audrius Klišonis. – Tikimės, kad į mūsų argumentus bus atsižvelgta ir kad nuo kitų metų bus taikoma mums palankesnė metodika, leisianti daugiau lėšų gauti mūsų kultūros centrams ir nevyriausybinėms organizacijoms.“

Tęsiant temą apie regionines kultūros tarybas, kalbėta ir dėl tose tarybose dirbančių ekspertų veiklos apribojimų. Pavyzdžiui, Telšių regiono kultūros taryboje dirbanti Plungės rajono savivaldybės administracijos Kultūros, turizmo ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja negali dalyvauti nė viename svarstyme, kur vertinami iš Plungės rajono gauti projektai. Tokie apribojimai vertinimo kokybei daro neigiamą įtaką, tad tikimasi pokyčių.

Paskutinysis klausimas – dėl paminklo dr. Bronislovui Lubiui. Nors šia tema net respublikiniu mastu kyla įvairiausių diskusijų, plungiškiai – Plungės rajono savivaldybė, Plungiškių draugija, Plungės pramonininkų sąjunga – laikosi savo pozicijos: a. a. dr. Bronislovą Lubį, kuris buvo vienintelis iš Plungės kilęs Kovo 11-osios Lietuvos nepriklausomybės akto signataras, Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas, visų sričių mecenatas, Plungės pramonininkų sąjungos steigimo, Plungiškių draugijos atkūrimo iniciatorius, turi būti įamžintas taip, kaip sumanyta – pastatant skulptūrą prie tiltelio, vedančio į parką. „Ir tikimės, kad būsim išgirsti“, – sakė meras.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.