Globoti vaiką – atsakingas darbas. O gal pašaukimas?

2022-09-15

Rugsėjo 15 dieną Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas, Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Puidokienė, socialinė darbuotoja Jurgita Budrienė susitiko su Plungės socialinių paslaugų centro direktore Odeta Misiūniene, Globos centro padalinio vadove Jolanta Zaburiene ir šio centro darbuotojomis Rasa Aleliūniene, Erika Medute ir Donata Paulauskiene, taip pat – Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Plungės rajone patarėja Irmante Kurmiene.

Kartą per ketvirtį Globos centro komanda Savivaldybėje pateikia statistinius duomenis apie savo veiklą ir suteiktas paslaugas asmenims, kurie domisi vaiko globa (rūpyba), įvaikinimu, laikino svečiavimosi sąlygomis ar tapimu budinčiais globotojais.

Globos centro padalinio vadovė J. Zaburienė pastebėjo, kad didesnio lankytojų srauto šiemet sulaukė, kai Ukrainoje prasidėjo karas – kreipėsi žmonės, norintys globoti ukrainiečius, tačiau tolimesni įvykiai parodė, kad vaikai iš Ukrainos į Plungę atvyko ne vieni, o su savo šeimos nariais ar globėjais. Šiuo metu Globos centras paslaugas teikia 6 ukrainiečių šeimoms.

Susitikimo metu apsikeista nuomonėmis apie didesnį budinčių globotojų poreikį. Budintys globotojai vaikui reikalingi, kol jis sugrįš pas savo tėvus ar jam bus surasti nuolatiniai globėjai ar įtėviai.

Plungės savivaldybėje pirmoji budinti globotoja dirbti pradėjo 2017 metų birželį. Per pastaruosius penketą metų specializuotus mokymus išklausė penki asmenys, tačiau šiuo metu Plungės savivaldybėje yra tik dvi budinčios globotojos (kiti tam ruošęsi žmonės iš Plungės išvyko, susirado kitą darbą, nutraukė sutartį dėl paskelbto karantino ar kitų priežasčių).

Šiuo metu kartu su viena budinčia globotoja gyvena trys paauglės merginos, kita budinti globotoja sutinka prižiūrėti tik jaunesnius (iki 6 metų) vaikus, todėl nėra kam pakeisti ilgą laiką su paaugliais dirbančią budinčią globotoją nors trumpam atokvėpiui (vienam mėnesiui).

Pažymėta, kad Plungės savivaldybėje budinčios  globotojos dirba pagal individualią veiklą. Socialinės paramos skyriaus vedėja J. Puidokienė priminė, kokios išmokos skiriamos už vaiko globą (vaiko pinigai, vienkartinė išmoka nustačius globą, išmokos už tam tikro amžiaus vaikų (ir neįgalių vaikų) globą, lėšos įsikūrimui ir pan.).  

Vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja I. Kurmienė kalbėjo, kad nuo šių metų liepos 1 dienos įsigaliojo civilinės teisės pakeitimai, tačiau kiekvienu konkrečiu atveju prašoma atsižvelgti į vaiko interesus ir nuomonę. Savo ruožtu vaiko teisių specialistai ir toliau kontroliuoja, ar globėjai tinkamai vykdo pareigas, ar globojami vaikai auga saugioje aplinkoje.

Susitikimo dalyviai buvo informuoti, kad kiekvieną dieną poreikis dėl vaikų globos Plungės savivaldybėje kinta. Šiuo metu, pasak vaiko teisių tarnybos, rūpesčių kyla dėl šeimos, kurioje auga 4 vaikai. Ieškant jiems globotojo tektų atsižvelgti, kad brolių ir seserų išskirti negalima.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Sauliaus Narkaus nuotr.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.