Gausinamas dr. Antano Lipskio (1917-2013) kūrybos palikimas Žemaitijai

2018-09-03
 
Nuotraukoje (iš kairės): Antanas Lipskis, Alma Adamkienė, Aldona Lipskienė, Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus
Atvirukas. Sveikinimas žmonai Aldonai

 

 

 

Išeivijos dailininko Antano Lipskio kūrybos palikimas prieš keletą metų sugrįžo į Lietuvą ir su didele meile buvo priimtas į Žemaičių dailės muziejų. Jo rinkiniai papildyti 255 paveikslų kolekcija, skulptūromis, penkiomis poezijos knygomis, įkvėpimo valandas menančiu dailininko molbertu, kitais asmeniniais daiktais.  

Šis palikimas ne tik saugomas muziejaus fonduose – lankytojus džiugina nuolatinė Antano Lipskio kūrybos paroda, kuri dažnai atnaujinama sutvarkytais, įrėmintais paveikslais. Tai padaryti leidžia finansinė pagalba, kurios muziejus kasmet sulaukia iš Lietuvių fondo administruojamo vardinio Dr. Antano Lipskio fondo. Esame dėkingi Lietuvių fondo vykdomajai direktorei p. Jūratei Mereckis.

Kūrėjo gyvenimas nesibaigia išėjimu į amžinybę – jo buvimą saugo ir tęsia kūryba: ji „vaikšto“, stebina ir džiugina. Žiūrėk, tylomis ji „ateina“ paklausyti vaikystėje išbraidytos Ventos čiurlenimo… Kaip ir šiemet Mažeikių muziejuje, kur visai netoli A. Lipskio gimtinė – Čekų kaimas, buvo eksponuojama nedidelė, bet labai vertinga menininko tapybos rinkinio dalis. Mažeikiškiai turėjo progą pirmą kartą susipažinti su kraštiečio kūryba.

Malonių staigmenų ir dėmesio sulaukiame ir iš lankytojų: pora, panorusi likti nežinoma ir save įvardijusi kaip besirūpinančia išeivijos menininkų palikimu, apžiūrėjusi A. Lipskio parodą, paaukojo lėšų, už kurias įrėmintas tapytojo paveikslas „Šventė“, sukurtas 2009 m.

Jaudinanti dovana atkeliavo ir iš A. Lipskio žmonos p. Aldonos: žurnalistas Leonas Narbutis pasirūpino, kad muziejų pasiektų 97 nuotraukos, nušviečiančios dailininko gyvenimo ir kūrybos fragmentus, 9 atvirukai, kurti paties dailininko ir su didele meile skirti žmonai Aldonai, išsaugotas parodos, vykusios 1998 m. Lemonte (JAV), plakatas, teptukų rinkinys. Tos mažytės, bet svarbios dovanos papildys ir susidėlios į prasmingą išeivijos dailininko, poeto, gydytojo gyvenimo ir kūrybos mozaiką.Danutė Einikienė,
Žemaičių dailės muziejaus vyr. fondų saugotoja
 
 
 
 
 
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.