Fotografijų albumo „Vorkuta – 67-oji paralelė“ pristatymas

2017-01-27

 


       Vasario 1 d. (trečiadienį), 17 val., Plungės viešojoje bibliotekoje vyks susitikimas su kauniečiu verslininku, keliautoju ir fotomenininku Raimondu Puišiu. Menininkas pristatys fotografijų albumą „Vorkuta – 67-oji paralelė“.

       R. Puišys šioje atšiaurioje lietuvių tremties ir gulagų žemėje už Šiaurės poliarinio rato lankėsi tris kartus, norėdamas nufotografuoti Vorkutą skirtingais metų laikais ir parodyti didžiausius jos kontrastus. Jie juntami ir gamtoje, kur po ilgos speiguotos poliarinės žiemos vos dviem mėnesiams nušvinta vasara, ir didžiausiame užpoliarės mieste, kurio senoji dalis, nelikus lagerių ir uždarius daugelį anglies šachtų, pavirto vaiduokliu. Nuo civilizacijos nutolusios Vorkutos gatvėse R. Puišį stebino sovietinius laikus ir komunistų partijos veikėjus šlovinantys paminklai, lozungai, sena technika, kiti buvusios imperijos reliktai…

       Pastabi jo akis fiksavo amžinajame įšale vėjo ir sniego glostomas medines dėžes su palaidotais mirusiaisiais, skurdžią vietos gyventojų buitį ir prablaškančias linksmybes, po sunkios darbo dienos iš kasyklų gilumos sugrįžtančius šachtininkus, elnių augintojų kasdienybę.

       Keliaudamas rogių keliu, fotomenininkas apsilankė komių jurtose. Elnių augintojų sutiktas su pirmykščiu nuoširdumu, džiaugėsi galėjęs užfiksuoti čiabuvių kultūros savitumą, kuris sparčiai nyksta dėl modernių technologijų įtakos.

 

 

 

Plungės viešosios bibliotekos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.