Fortepijono žvaigždutė

2013-06-17

 

Aštuonerių metukų pianistę Kotryną Buividaitę pelnytai galima pavadinti Lietuvos žvaigždute. Ne veltui Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos auklėtinė yra pakviesta dalyvauti liepos 7 d. vyksiančiame  V. Landsbergio ir Lietuvos jaunųjų talentų maratone Palangoje, kur gros patys talentingiausi, ryškiausi Lietuvos vaikai. Mergaitė, lydima savo pasišventusios mokytojos Daivos Šimkienės, šį pavasarį dalyvavo keliuose labai aukšto lygmens tarptautiniuose jaunųjų pianistų konkursuose, iš visų konkursų grįžo su aukščiausiais apdovanojimais ir atsidūrė garsiausių Lietuvos fortepijono pedagogų akiratyje.

Pelniusi  diplomantės vardą tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse ,,Gintarinė gaida- 2013“ Panevėžyje, Kotryna Buividaitė su savo mokytoja ruošėsi dar aukštesniems skrydžiams. Gegužės 17 d. ji dalyvavo 21-ame tarptautiniame Frederiko Šopeno konkurse  Szafarnios miestelyje Golub -Dobžyno apskrityje, Lenkijoje, ir tapo šio garbingo konkurso diplomante. Szafarnios miestelis garsus tuo, kad savo tėvo draugo dvare 1824 ir 1825 m. vasaromis atostogavo Lenkijos pasididžiavimas- kompozitorius Frederikas Šopenas ir ten sukūrė keletą kūrinių. Pagerbiant didžiojo kompozitoriaus atminimą, nuo 1992 metų Szafarnios miestelyje rengiami itin aukšto lygmens tarptautiniai jaunųjų pianistų konkursai, kuriuose dalyvauja konkursantai iš viso pasaulio, o juos vertina tarptautinės sudėties vertinimo komisija- fortepijono grandai iš įvairių Europos šalių. Šiais metais konkursas sulaukė dalyvių iš 15 pasaulio valstybių: Singapūro, Kanados, Rumunijos, Izraelio, Rusijos, Vokietijos, Turkijos, Belgijos, Vengrijos, Italijos, Azerbaidžano, Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Serbijos. Tad išsiskirti savo grojimo profesionalumu šitokioje pasaulio muzikos kultūrų įvairovėje reikia ypatingos valios ir talento, kuriais apdovamota yra mažoji plungietė pianistė.

Birželio 7- 9 dienomis Kotryna Buividaitė dalyvavo V tarptautiniame konkurse ,,Gradus ad Parnassum“ Kaune. Svarbu pažymėti tai, kad šiame konkurse dalyvauja jaunieji muzikantai, kurie mokosi didžiųjų miestų menų gimnazijose ir konkursantų vertinimas vyksta profesiniu lygmeniu. Nurungusi visus savo amžiaus grupės varžovus iš Lietuvos, Rusijos ir Baltarusijos, Kotryna Buividaitė iškovo I laipsnio diplomą.

Pasiekti tokių aukštumų aštuonerių metų pianistei Kotrynai Buividaitei padeda jos talentas, darbštumas, atkaklumas, labai profesionalus jos foretepijono mokytojos Daivos Šimkienės pedagoginis darbas ir, žinoma, mergaitės tėvelių Kristinos ir Kęstučio Buividų rūestingumas, atsidavimas dukros ugdymui ir visokeriopa pagalba.

 

Dalia Stasikėlienė, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuotraukoje – tarptautinių konkursų laureatė, pianistė Kotryna Buividaitė su savo mokytoja Daiva Šimkiene po V tarptautinio konkurso ,,Gradus ad Parnassum“ Kaune

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.