Festivalis „Muzika ant vandens“ Plateliuose

2014-08-24
Platelių meno mokyklos šokėjos
Kauno diksilendas SWEETBAND“
Vilniaus Brass kvintetas
Klaipėdos Brass kvintetas

 

 

 

 

 

 

Žolinių savaitgalis Plateliuose šiemet kvietė ne tik žolynus pašventinti, bet ir susirinkti prie vieno iš gražiausių Žemaitijos ežerų pasiklausyti geros muzikos nuostabios gamtos fone. Čia vyko festivalis „Muzika ant vandens“. Festivalio idėja jau daug metų nedavė ramybės festivalio iniciatoriams Alionai ir Aivarui Alminams, kol pagaliau ji tapo realybe. Į renginį buvo pakviesti įvairių žanrų pučiamųjų instrumentų ansambliai.

Festivalį atidarė ir svečius pasveikino Platelių meno mokyklos jungtinis pučiamųjų orkestras ir choreografinė grupė (vad. Virginijus Valančius ir Sandra Jazdauskienė). Smagūs orkestro atliekami kūriniai gera nuotaika užkrėtė visus klausytojus ir pasitiko Kauno diksilendą „Sweetband“ (vad. Karolis Pratkus). Šis kolektyvas – tai jaunų muzikantų grupė, kuriuos jungia bendras noras muzikuoti ir dalintis ta muzika su kitais.

Antrąjį vakarą sulaukėme svečių iš Vilniaus. Tai Vilniaus Brass kvintetas (vad. Marius Balčytis). Šis kolektyvas išsiskyrė aukštu profesionalumu ir grojo muziką, kuri retai skamba mūsų koncertų salėse.

Festivalį užbaigė Klaipėdos Brass kvintetas (vad. Vilmantas Bružas) ir solistė Rasa Ulteravičiūtė. Šis ansamblis į savo programą įtraukė kūrinį, kuris turi tą patį pavadinimą, kaip ir festivalis. Tai vokiečių kompozitoriaus G. F. Hendelio „Muzika ant vandens“. Šis kūrinys priminė, kad panašūs projektai ne naujiena. Muzika ant vandens skamba jau daug šimtmečių. Gražu, kad šiemet šis karališkas reginys buvo čia pas mus Plateliuose. Renginius vedė ir komentavo Klaipėdos universiteto dėstytoja muzikologė Rūta Vildžiūnienė.

Organizatoriai dėkoja rėmėjams: Lietuvos kultūros tarybai, Platelių jachtklubui, sodybai „Prie Maudučio“, informaciniams rėmėjams – laikraščiams „Plungė“ ir „Plungės žinios“, radijo stočiai „Spindulys“ ir visiems prisidėjusiems prie renginio organizavimo.

 

 

 

Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Platelių filialo informacija

Audriaus Jakubėno nuotraukos

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.