Fantastiškas jaunojo pianisto laimėjimas Austrijoje

2019-12-02

Nuostabi žinia ir didis džiaugsmas pasiekė Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos bendruomenę. Klasikinės muzikos sotinėje Vienoje vykusiame tarptautiniame jaunųjų pianistų ir kamerinių ansamblių

Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokinys, tarptautinio jaunųjų pianistų ir kamerinių ansamblių konkurso ,,Edelweiss“ Vienoje Grand prix laimėtojas Matas Stabingis su savo mokytoja Jūrate Jonauskiene
Matas Stabingis (pirmas iš kairės) tarptautinio jaunųjų pianistų ir kamerinių ansamblių konkurso „Edelweiss“ laureatų būryje
Matas Stabingis ir mokytoja Jūratė Jonauskienė prie paminklo Johanui Štrausui Vienoje

konkurse „Edelweiss“ Meno mokyklos 6 kl. mokinys 13-metis pianistas Matas Stabingis tapo absoliučiu tarptautinės vertinimo komisijos favoritu ir pelnė garbaus konkurso Grand prix. Matas kartu su savo nenuilstančia mokytoja Jūrate Jonauskiene tarptautiniam konkursui parengė pagal savo amžių itin sudėtingą programą. Savo genialumo ir talento jėgą jis pademonstravo, atlikdamas Liudviko van Bethoveno Sonatą F-dur Op. 10 Nr.2 ir Ferenco Listo Vengrišką rapsodiją Des- dur Nr. 6, kurios atlikimas sužavėjo visko mačiusią garbingą tarptautinę komisiją. Konkurse dalyvavo daugiau nei 130 vaikų ir jaunimo iš 16 pasaulio šalių.

Po fantastiško pasirodymo konkurse Matui teko didelė garbė ir atsakomybė groti laureatų koncerte Vienos fortepijonų galerijos Imperatoriškoje salėje (Kaisersaal). Ten plungiškis pelnė fantastišką publikos susižavėjimą bei griausmingas ovacijas. Bet tik Matas ir jo mokytoja žinojo, kad geriausių iš geriausių koncerte jis lipo į sceną atlikti virtuozišką kūrinį, dvi dienas po pasirodymo konkurse neturėjęs galimybės prisiliesti prie fortepijono ir net parepetuoti prieš atsakingą koncertą. Tačiau tai nesutrukdė jaunajam virtuozui maksimaliai susikoncentruoti ir pagroti Vengrišką rapsodiją įtaigiai ir užburiančiai, o intelektuali ir muzikaliai išprususi festivalio publika negailėjo jam ovacijų ir susižavėjimo šūksnių.

Tarptautinį konkursą ir festivalį „Edelweiss“ organizuoja Austrijos lietuvių bendruomenė, Kauno 1-oji muzikos mokykla, Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija, svaria pagalba prisideda ir Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykla. Festivalis rengiamas kas dveji metai. Šiemet vykusį jau trečią konkursą rėmė Lietuvos ambasada Austrijoje, Užsienio reikalų ministerija ir programa „Globali Lietuva“. Konkursas – festivalis buvo skirtas Pasaulio lietuvių metams paminėti.  

Po sėkmingo pasirodymo Vienoje Matas Stabingis su savo mokytoja Jūrate Jonauskiene puoselėja naujus sumanymus. Artimiausiu metus jie dalyvaus V tarptautiniame klasikinės muzikos atlikėjų konkurse ,,Kaunas sonorum“ ir B. Dvariono nacionaliniame pianistų ir stygininkų konkurse. ,,Su Matu jau pradedame ruošti dar sudėtingesnę ir virtuoziškesnę programą, nes šiam jaunajam pianistui įdomu groti tik tada, kai jis gali nugalėti save, įveikti sudėtingas kūrinio technines ir muzikines užduotis ir žengti tolyn dar didesnio genialumo link“, – pasakoja jo mokytoja Jūratė Jonauskienė.  

Jaunojo Plungės virtuozo dalyvavimą tarptautiniame jaunųjų pianistų ir kamerinių ansamblių konkurse „Edelweiss“ Vienoje rėmė Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla ir  asociacija „Vilniaus Geležinio Vilko Rotaract klubas“. 

 

 

 

Dalia Stasikėlienė,
Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.